ସବୁ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଗାଁରେ 5G ନେଟୱର୍କ : Airtel

0 557

ଭୁବନେଶ୍ୱର, (ରିପୋଟର୍ସ ପେନ୍‌): ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ଅଗ୍ରଣୀ ଟେଲିକମ୍ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ କମ୍ପାନି ଭାରତୀ Airtel (“Airtel”) ଆଜି ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟରେ ଏହାର 19 ଲକ୍ଷ ଗ୍ରାହକ 5G ସେବା ଉପଭୋଗ କରୁଛନ୍ତି। କମ୍ପାନି ଓଡ଼ିଶାର ସମସ୍ତ ସହର ଓ ଜିଲ୍ଲାରେ 5G ସେବାକୁ ସଫଳତାର ସହ ନିୟୋଜିତ କରିଛି ଯାହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ପିଢ଼ିର ମୋବାଇଲ ସଂଯୋଗ ପ୍ରଦାନ ଦିଗରେ ଏକ ଆଶାଜନକ ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ପ୍ରତିଫଳିତ କରୁଛି।

ଓଡ଼ିଶାରେ ଗତ 6 ମାସ ମଧ୍ୟରେ Airtel ର 5G ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ସଂଖ୍ୟାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। କଂପାନିର ବିସ୍ତୃତ ନେଟୱାର୍କ ନିୟୋଜନ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ଏହାର ସେବାକୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ବିସ୍ତାର କରିଛି, ଯାହା ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ 5G ଗ୍ରହଣ କରିବା ର ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ବହୁତ ସରଳ କରିଛି । କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର ଓ ଲିଙ୍ଗରାଜ ମନ୍ଦିରର ଐତିହାସିକ ସ୍ଥାପତ୍ୟ ଚମତ୍କାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଚିଲିକା ହ୍ରଦ, ଖଣ୍ଡଗିରି ଉଦୟଗିରି ଗୁମ୍ଫା, ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମ୍ ଓ ଓଡ଼ିଶା ଉପକୂଳ ଭଳି ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀର ଆକର୍ଷଣୀୟ ଦୃଶ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ Airtel ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ଏହାର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଜାରି ରଖିଛି।

ଭାରତୀ Airtel ର ଓଡ଼ିଶା COO ଆର ବାଲାଜୀ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓଡ଼ିଶାରେ 5G କୁ ବ୍ୟାପକ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ନେଟୱାର୍କ ଭିତ୍ତିଭୂମି ନିର୍ମାଣ ଦିଗରେ ଆମେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅଗ୍ରଗତି କରୁଛୁ । ଆମେ ଆମର ମୂଲ୍ୟବାନ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରୁଛୁ ଯେଉଁମାନେ ବିନା ଅତିରିକ୍ତ ମୂଲ୍ୟରେ ଅସୀମିତ 5G ସେବାର ସେବା ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରିଛନ୍ତି । ଆମର ଅକ୍ଳାନ୍ତ ପ୍ରୟାସ ହେଉଛି ଆମର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟର ଦ୍ରୁତତମ, ସବୁଠାରୁ ଭରସାଯୋଗ୍ୟ ଏବଂ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ନେଟୱାର୍କ ସହିତ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଯୋଡ଼ି ରଖିବା।

ଦ୍ରୁତ ନେଟୱାର୍କ ବୃଦ୍ଧି, ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ 5G ରୋଲଆଉଟ୍ ଏବଂ 5G ଡିଭାଇସର ଉପଲବ୍ଧତା ବୃଦ୍ଧି ସମେତ ଏକାଧିକ କାରଣ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ 5Gର ଦ୍ରୁତ ନିୟୋଜନ ଏବଂ ଗ୍ରହଣ ହେଉଛି । ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ସୁଲଭ ଉପକରଣ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବା ପାଇଁ Airtel Poco ସହ ମିଶି 10 ହଜାରରୁ କମ୍ 5G ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ପ୍ରଦାନ କରିଛି, ଯାହା ଦେଶରେ ଏହାର ସାମଗ୍ରିକ 5G ଉପଭୋକ୍ତା ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଛି। ଷ୍ଟୋରଗୁଡିକର ଭୌତିକ ଫର୍ମାଟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଖୁଚୁରା ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ 5G ସେବାକୁ ସୁବିଧାରେ ଅପଗ୍ରେଡ୍ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତା ସଂଯୋଗକୁ ଆହୁରି ବୃଦ୍ଧି କରିଛି।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy