DSSSB ରେ ୧୮୪୧ ପଦବୀ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ, ପଢନ୍ତୁ

0 149

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏକାଡେମିକ୍ ଓ ଅଣ-ଏକାଡେମିକ୍ ପଦବୀ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ସବୋର୍ଡେଟ୍ ସର୍ଭିସେସ୍ ଚୟନ ବୋର୍ଡ (DSSSB) ଦ୍ୱାରା ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇଛି । ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ଦିଲ୍ଲୀର ଟିଜିଟି, ପିଜିଟି, ଲ୍ୟାବ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ । ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହିତ ଆବେଦନ ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି । ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ୧୭ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୩ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ dsssbonline.gov.in ପରିଦର୍ଶନ କରି ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଅନଲାଇନ୍ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବାକୁ ସମର୍ଥ ହେବେ । ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ୧୫ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୨୩ ।

ନିଯୁକ୍ତି ବିବରଣୀ
ସମୁଦାୟ ୧୮୪୧ ଟି ପଦବୀ ପୂରଣ ପାଇଁ ଏହି ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଛି । ଏହି ପୋଷ୍ଟଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ, ପିଜିଟିର ୪୭ଟି ପୋଷ୍ଟ, ଟିଜିଟି କମ୍ପ୍ୟୁଟର ସାଇନ୍ସର ୬ଟି ପୋଷ୍ଟ, ଟିଜିଟି ସ୍ପେସିଆଲର ୫୮୧ ଟି ପୋଷ୍ଟ ଅଛି । ସଂଗୀତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ୧୮୨ ଟି ପୋଷ୍ଟ, ୧୦୨୫ ଟି ଅଣ-ଶିକ୍ଷାଦାନ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ ।

ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆବେଦନ କେବଳ ଅନଲାଇନ୍ ମାଧ୍ୟମ ମାଧ୍ୟମରେ କରାଯାଇପାରିବ । ୧୭ ଅଗଷ୍ଟ ୨୦୨୩ ରେ ଅଫିସିଆଲ୍ ୱେବସାଇଟ୍ dsssbonline.gov.in ରେ ଆବେଦନ ଫର୍ମ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଆବେଦନ ଫର୍ମ ପୂରଣ କରିବା ସହିତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଫି ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବର୍ଗଙ୍କ ପାଇଁ ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କ ୧୦୦ ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏସସି, ଏସଟି, ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
ଏହି ନିଯୁକ୍ତିରେ ଚୟନ ପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ । ପରୀକ୍ଷାରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କଟଅଫ୍ ମାର୍କ ହାସଲ କରିଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ସ୍କିଲ୍ ଟେଷ୍ଟ (ସର୍ଟହାଣ୍ଡ / ଟାଇପିଂ) ପାଇଁ ଡକାଯିବ । ଶେଷରେ ସର୍ଟଲିଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ ଯାଞ୍ଚ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଦେଇ ଯିବାକୁ ପଡିବ । ନିଯୁକ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିସ୍ତୃତ ସୂଚନା ପାଇଁ, ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଥରେ ସରକାରୀ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପଢିବା ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ କେବଳ ସେତେବେଳେ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy