ରେଳବାଇ ଗ୍ରୁପ ଡି ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି, ଆବେଦନ କରନ୍ତୁ

0 858

ଉତ୍ତର ରେଳବାଇ ନିଯୁକ୍ତି ସେଲ୍ (RRC) ୩୮ ଟି ଗ୍ରୁପ୍ ଡି ପଦବୀରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରିଛି। ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ କୋଟା ଅଧୀନରେ କରାଯାଉଛି। ଏଥିରେ, SC, ST ଓ OBC ବର୍ଗ ପାଇଁ କୌଣସି ପୋଷ୍ଟ ସଂରକ୍ଷିତ ନାହିଁ। କେବଳ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଟ୍ରାୟଲରେ ସଫଳ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତିର ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରକ୍ରିୟା ପାଇଁ ଡକାଯିବ। ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ୧୬ ଏପ୍ରିଲରୁ rrcnr.org ୱେବସାଇଟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ପାଇଁ ଶେଷ ତାରିଖ ହେଉଛି ୧୬ ମଇ ୨୦୨୪ ରହିଛି। ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଟ୍ରାୟଲ ୧୬ ଜୁନ୍ ୨୦୨୪ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ।

ପ୍ରତିଭାବାନ ଖେଳାଳି ଯେଉଁମାନେ ଫୁଟବଲ୍ ଖେଳାଳି (ପୁରୁଷ), ୱେଟ୍ ଲିଫ୍ଟିଂ (ପୁରୁଷ), ଆଥଲେଟିକ୍ସ (ପୁରୁଷ), ବକ୍ସିଂ (ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା), ସନ୍ତରଣ (ପୁରୁଷ), ଟେବୁଲ୍ ଟେନିସ୍ (ପୁରୁଷ), ହକି (ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା), ବ୍ୟାଡମିଣ୍ଟନ୍, କବାଡି (ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା), ରେସଲିଂ (ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା), ଚେସ୍ ଖେଳାଳି (ପୁରୁଷ) ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ। ବିଜ୍ଞପ୍ତିରୁ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ସ୍ତର ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ।

ବୟସ ସୀମା- ୧୮ ବର୍ଷରୁ ୨୫ ବର୍ଷ ରହିଛି। ୧ ଜୁଲାଇ ୨୦୨୪ ରୁ ବୟସ ଗଣନା କରାଯିବ। ସଂରକ୍ଷିତ ବର୍ଗ ବୟସରେ କୌଣସି ଆରାମ ପାଇବେ ନାହିଁ।

ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା – ଗ୍ରୁପ୍ D – ଦଶମ ପାସ୍ କରିଥିବା ଆବଶ୍ୟକ।
ପେ ସ୍କେଲ – ଲେବଲ-୧, ଗ୍ରେଡ୍ ପେ – ୧୮୦୦ /- ଷଷ୍ଠ CPC 

ଯେକୌଣସି ବର୍ଗର C ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ / ଇଭେଣ୍ଟରେ ଦେଶକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବା ଜରୁରୀ। କିମ୍ବା
ଫେଡେରେସନ୍ କପ୍ ଚାମ୍ପିଅନସିପ୍ (ସିନିୟର ବର୍ଗ) ରେ ଅତି କମରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିବା ଜରୁରୀ। କିମ୍ବା
ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ରାଜ୍ୟ କିମ୍ବା ସମାନ ୟୁନିଟ୍ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିବେ (ମାରାଥନ୍ କିମ୍ବା କ୍ରସ୍ ଦେଶ ବ୍ୟତୀତ)। 
କିମ୍ୱା ସିନିୟର ନ୍ୟାସନାଲ ଚାମ୍ପିଅନସିପରେ ଅତି କମରେ ଅଷ୍ଟମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିବା ଜରୁରୀ।

ଚୟନ ପ୍ରକ୍ରିୟା
ଷ୍ଚେପ୍ ୧ – ଆବେଦନର ସ୍କ୍ରିନିଂ ଓ ଯାଞ୍ଚ 
ଷ୍ଟେପ୍ ୨- ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଯାଞ୍ଚ
ଷ୍ଟେପ୍ ୩- ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଟ୍ରାୟଲ
ଷ୍ଟେପ୍ ୪- ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଟ୍ରାୟଲରେ ଫିଟ୍ ଥିବା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ନିଆଯିବ। ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ଟ୍ରାୟଲ ଓ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ଏଥିରେ ଦେଖାଯିବ। ଏଥିରେ ୬୦ ମାର୍କ ରହିବ। ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ମେରିଟ୍ ତାଲିକା ପରୀକ୍ଷା କମିଟି ଓ ନିଯୁକ୍ତି କମିଟି ଦେଇଥିବା ମୋଟ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ।

ମନୋନୀତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଦୁଇ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରୋବେସନ ଅବଧିରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ।
ଆବେଦନ ଶୁଳ୍କ -୫୦୦ ଟଙ୍କା
SC, ST, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ- ୨୫୦ ଟଙ୍କା

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy