ଆପଣ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଜାଣନ୍ତୁ

0 409

ଟଙ୍କା ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ: ସମସ୍ତେ ଚାହାଁନ୍ତି ଯେ, ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ରୁହନ୍ତୁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ କେବେବି ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ନପଡ଼ୁ । ଯଦି ତୁମେ ଧନର ଦେବୀଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ, ତେବେ କିଛି ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ବ୍ୟତୀତ ତୁମର ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଅ, କାରଣ ବେଳେବେଳେ ଆମର ଛୋଟ କାମ ମଧ୍ୟ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରେ ।

ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କର କଦାପି ଧନ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର ଅଭାବ ନଥାଏ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହିପରି ୧୦ ଟି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ ଯାହା ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇପାରେ ।

ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବା ପାଇଁ ୧୦ଟି ଜିନିଷ ଜାଣନ୍ତୁ

ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରକୃତରେ ତୁଲସୀ ଗଛରେ ରୁହନ୍ତି, ତେଣୁ ସ୍ନାନ କରିବା ପରେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ତୁଳସୀ ଗଛରେ ଜଳ ଅର୍ପଣ କଲେ ଘରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ । ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ତୁଳସୀ ରେ ଦୀପ ଜାଳିବା ଦ୍ୱାରା ଆଶୀର୍ବାଦ ଆସେ ।

ସକାଳ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୂର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଘର ସଫା କରିବା ସହ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବେଶ ପଥରେ ଏକ ଘିଅର ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବିପଦ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ । ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଘରେ ରୁହନ୍ତି । ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଦୂର ହୁଏ ।

ଯେଉଁଠାରେ ଗୁରୁଜନମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦିଆଯାଏ, ସେମାନଙ୍କୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯାଏ । ସେହି ଘରର ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ, ମାନସିକ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡେ ନାହିଁ । ଜଣେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଶୁଭକାମନା ଗ୍ରହଣ କରେ ।

ପ୍ରତି ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଶ୍ରୀ ସୁକଥା ପାଠ କରି ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବହୁତ ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ଘରେ କେବେ ବି ଟଙ୍କା ଏବଂ ଖାଦ୍ୟର ଅଭାବ ନଥାଏ । ଏହି କାରଣରୁ, ଶୁକ୍ର ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ ଏବଂ ଧନ ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥାଏ ।

ଗାଈକୁ ପ୍ରତିଦିନ ସେବା କର, ୩୩ କୋଟି ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀ ଗାଈଦେହରେ ରୁହନ୍ତି । ପ୍ରତିଦିନ ଗାଈକୁ ତାଜା ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆକର୍ଷିତ ହୁଅନ୍ତି । ପିଲାମାନେ କ୍ୟାରିଅରରେ ଲାଭ ପାଆନ୍ତି ।

ଧନୀ ଦେବୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଇବାକୁ ହେଲେ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ କେବେ ଅପମାନ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦିଅ ଓ ସୁଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖ ।

ଯାହା ଘର ରାତିରେ ଅଇଁଠା ବାସନ ରୁହେ, ସେହି ଘରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବାସ କରନ୍ତି ନାହିଁ । ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢିବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଏହାର ଯତ୍ନ ନିଅ ଏବଂ ରୋଷେଇ ଘରକୁ ସଫା ରଖ ।

ଯଦି ଆପଣ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ରୁହନ୍ତୁ, ତେବେ ଆପଣ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆରତୀକୁ ଘରେ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଭଗବାନ ଏବଂ ଦେବୀମାନେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆରତୀ ଉପରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି । ବ୍ୟବସାୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଏହି ସମାଧାନ ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ।

ଯଦି ଆପଣ ଧନ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ସ୍ଥାୟୀ ଭାବରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ରୋଜଗାରର କିଛି ଅଂଶ ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ ଦାନ କରନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ, ଅନାବଶ୍ୟକ ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ । ଦାନ ଟଙ୍କା ହ୍ରାସ କରେ ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଦୁଇଗୁଣ ଦେଇଥାଏ ।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ଅନେକ ଜିନିଷ ଦାନ କରିବା ଶୁଭ ଅଟେ କିନ୍ତୁ ଚିନି ଦାନ କରିବା ନିଷେଧ । ଚିନି ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ ।

ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ଏଠାରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା କେବଳ ଅନୁମାନ ଏବଂ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy