ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି କାମ କରୁଛନ୍ତି କି? ଜାଣନ୍ତୁ

0 277

ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ: ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇବା ପାଇଁ କିଛି ନିୟମ ଅନୁସରଣ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହା ଜୀବନରେ ସକାରାତ୍ମକତା ଆଣିଥାଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଗ୍ରଗତି କରେ । ଏହି ନିୟମକୁ ଅଣଦେଖା କଲେ ଦାରିଦ୍ରତା ଏବଂ ଅସୁବିଧା ବଢିଥାଏ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରୀରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇବା ପାଇଁ ସୂର୍ଯ୍ୟୋଦୟ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟୋସ୍ତ ସମୟରେ କିଛି ଜିନିଷ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଆଜି ଆମେ ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ ଜାଣୁ ଯାହା ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କରିବାକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି ।

ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହି କାମ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ
ଘର ସଫା ସୁତୁରା କରିବା ଏକ ଭଲ କଥା । । ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏଥିରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଝାଡୁ ମାରିବା କିମ୍ବା ପୋଛା ମାରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ । ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘର ସଫା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଦାରିଦ୍ର‌୍ୟ ଆସିଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ବହୁ ମୂଲ୍ୟର କ୍ଷତି ମଧ୍ୟ ହୁଏ ।

ଅନେକ ଲୋକ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅଫିସରୁ ଆସିବା ପରେ ଶୋଇବା କିମ୍ବା ବିଶ୍ରାମ କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତି । ଏହା କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ । ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଗମନ ପାଇଁ ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟ, ତେଣୁ ଏହି ସମୟରେ ଶୋଇବା ପ୍ରଗତି ଏବଂ ଅର୍ଥନୈତିକ ପ୍ରଗତିରେ ବାଧା ଆଣିଥାଏ ।

ସୂର୍ଯ୍ୟୋସ୍ତ ସମୟରେ କିମ୍ବା ପରେ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଛିଡାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, କିମ୍ବା ତୁଳସୀ ପତ୍ରକୁ ଏହି ସମୟରେ ଛୁଇଁବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଯଦି ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା କିମ୍ବା ରାତିରେ ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି, ତେବେ ଦିନରେ ନିଜେ ଏହାକୁ ଛିଡାଇ ରଖନ୍ତୁ ।

ଯଦି ଜଣେ ଭିକାରୀ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଆସନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଦାନରେ କ୍ଷୀର ଏବଂ ଲୁଣ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସମୟରେ ବନ୍ଦ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହା ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ କ୍ରୋଧିତ କରେ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy