ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟାରେ ଏହି ତିନି ରାଶିର ଭାଗ୍ୟ ଚମକିବ

0 151

ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ପର୍ବ ବୈଶାଖ ମାସର ଶୁକ୍ଳ ପକ୍ଷର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ପାଳନ କରାଯାଏ। କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଏହାକୁ ଆଖା ତୀଜ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ। ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଦିନକୁ ଏତେ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଯେ କୌଣସି ଶୁଭ ସମୟ ବିନା ଏହି ଦିନ କୌଣସି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ। କାରଣ ଏହି ପୂରା ଦିନ ଶୁଭ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଶୁଭ ସମୟ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଦିନ କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଅନନ୍ତ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ।

ତେଣୁ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଦିନ ସୁନା ଓ ରୂପା କିଣିବା, ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା, ଘର କିଣିବା, କାର, ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ ହେବା ଭଳି ଶୁଭ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥାଏ। ଏହି ବର୍ଷ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ୧୦ ମଇ, ଶୁକ୍ରବାର ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ପାଳନ କରାଯାଉଛି। ଏହି ଅବସରରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା, ସୁନା କିଣିବା ଏବଂ ଏହାକୁ ଦାନ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ମଧ୍ୟ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାରଣ ରହିଛି। ଆଜିର ଦିନରେ ୫ଟି ମହାସଂଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। 

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ୧୦ ମଇରେ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଅବସରରେ ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ ଯୋଗ, ଗଜକେସରୀ ଯୋଗ, ଶୁକ୍ରାଦିତ୍ୟ ଯୋଗ, ମାଲବ୍ୟ ଯୋଗ ଓ ଶଶ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଭଳି ଶୁଭ ଦିନରେ ଏହି ୫ ମହାସଂଯୋଗ ଫଳରେ ଏହି ଦିନର ମହତ୍ତ୍ୱକୁ ଆହୁରି ବଢାଇ ଦେଇଛି।ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ୫ ମହାସଂଯୋଗରେ କେଉଁ ସବୁ ରାଶି ଲାଭରେ ରହିବେ। 

ମେଷ ରାଶି
ବୁଦ୍ଧାଦିତ୍ୟ ରାଜଯୋଗ, ଶୁକ୍ରାଦିତ୍ୟ ଯୋଗ, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣ ଯୋଗ, ଶଶ ଯୋଗ ଇତ୍ୟାଦି ମେଷ ରାଶି ପାଇଁ ବହୁତ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେବ। ଏହି ଲୋକମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଲାଭ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲିବ। ତୁମର ଲାଭ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଯେଉଁମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ବିଦେଶରେ ବିସ୍ତାର ହୋଇଛି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସମୟ ବିଶେଷ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ସମୟ ଭଲ। ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ଉପକୃତ ହେବେ।

ବୃଷ ରାଶି
ବୃଷ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଦିନ ଜୀବନରେ ଏକ ନୂତନ ଆରମ୍ଭର ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଆପଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଦକ୍ଷେପରେ ଭାଗ୍ୟର ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଜୀବନରେ ସକରାତ୍ମକତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ସାମଗ୍ରୀର ଆଶ୍ୱସ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। କ୍ୟାରିୟରରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ନୂତନ ସୁଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ଏବଂ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକର ଲାଭ ଉଠାଇବା ଉଚିତ୍। ଏକ ଭଲ ସୁଯୋଗକୁ ଦୂରେଇ ଯିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ତୁମର ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଯଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଧନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଘର ଏବଂ ସମ୍ପତ୍ତି କିଣିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ।

କନ୍ୟା ରାଶି
ଅକ୍ଷୟ ତୃତୀୟା ଉପରେ ଗଠିତ ପଞ୍ଚ ମହାଯୋଗ ମଧ୍ୟ କନ୍ୟା ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ସାହ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରିପାରେ। ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ସୁନା ପରି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ହେବ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେଉ। ତୁମେ ତୁମର କ୍ୟାରିଅରରେ ସେହି ପଦବୀ ହାସଲ କରିପାରିବ, ଯାହାକୁ ତୁମେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲ। ଏକ ନୂତନ ଚାକିରି ପାଇପାରିବେ। ବ୍ୟବସାୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ କରିବ। ସମ୍ପତ୍ତି କିଣି ପାରିବେ। ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବିନିଯୋଗ ଲାଭ ଦେବ। ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ମୋଟ ଉପରେ, ଆପଣ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିଗରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଲାଭ କରିବେ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy