ବିବାହ ଓ ଅର୍ଥ ସମସ୍ୟା ଅଛି କି? ଘରେ ଏହି ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ

0 112

ଗଛ-ଉଦ୍ଭିଦ କେବଳ ସୁଗନ୍ଧ ଯୋଗାନ୍ତି ନାହିଁ ବରଂ ପରିବେଶକୁ ମଧ୍ୟ ଶୁଦ୍ଧ କରିଥାନ୍ତି । ରଙ୍ଗୀନ ଫୁଲ ଥିବା ଉଦ୍ଭିଦଗୁଡିକ ଘରର ସେ ନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢ଼ାଇଥାଏ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି କେତେକ ସୁଗନ୍ଧିତ ଉଦ୍ଭିଦ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି ଯାହାର ରୋପଣ ବ୍ୟକ୍ତିର କ୍ୟାରିଅରରେ ପ୍ରଗତି, ସୁଖ, ସମୃଦ୍ଧତା ଏବଂ ସଫଳତା ଆଣିଥାଏ । ସୁଗନ୍ଧିତ ଫୁଲ ସହିତ ଏହି ଗଛଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ରଜନୀଗନ୍ଧା । ଏହି ଫୁଲ ପରିବେଶକୁ ସୁଗନ୍ଧିତ କରିଥାଏ । ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ରଜନୀଗନ୍ଧା ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରୁ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୁଏ । ତେଣୁ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରଜନୀଗନ୍ଧା ଉଦ୍ଭିଦ ରୋପଣର ସଠିକ୍ ଦିଗ ଏବଂ ଏହାର ଉପକାରିତା ।

– ପୂଜାରେ ରଜନୀଗନ୍ଧା ଫୁଲ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଏହି ଫୁଲରୁ ଅତର ଏବଂ ତେଲ ମଧ୍ୟ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ । ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ରରେ ଧନ, ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ପାଇବା ପାଇଁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

– ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ ପୂର୍ବ କିମ୍ବା ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଜନୀଗନ୍ଧା ଗଛ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଏହି ଦିଗରେ ଏହି ଗଛ ଲଗାଇବା ଦ୍ବାରା ପରିବାରରେ ମଙ୍ଗଳ ହେବା ସହ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ଖୋଲିଯାଏ ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମତଭେଦ ଥାଏ, ତେବେ ଘରର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଏକ ହାଣ୍ଡିରେ ଏହି ଗଛ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ । ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ ବଢ଼ିଥାଏ ।

– ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ରଜନୀଗନ୍ଧା ଲଗାଇବା ଦ୍ବାରା ଅନେକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ । ଏହାକୁ ଘରେ ସ୍ଥାପନ କରି ନକାରାତ୍ମକତା ଦୂର କରି ହୁଏ ଏବଂ ସକାରାତ୍ମକତା ବିସ୍ତାର ହୁଏ । ଏତଦ୍ ବ୍ୟତୀତ, ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ଅର୍ଥ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଥାଏ । ଏହି ପ୍ଲାଣ୍ଟର ସାହାଯ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାରର ରାସ୍ତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲିଥାଏ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy