ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଏହି ରାଶି ଉପରେ ବର୍ଷିବ ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା

0 129

ବୈଶାଖ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାକୁ ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଇଥାଏ। ଏହି ବର୍ଷ ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଆଜି ୨୩ ମଇ ୨୦୨୪, ଗୁରୁବାର ପାଳନ କରାଯାଏ। ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ସହିତ ବୌଦ୍ଧ ଧର୍ମର ଅନୁଗାମୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର। ଭଗବାନ ବୁଦ୍ଧ ବୈଶାଖ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନରେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ଦିନ ସେ ବୋଧ ଗୟାରେ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥିଲେ। ତେଣୁ ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଦେଶ ତଥା ବିଶ୍ୱର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଲୋକମାନେ ବୋଧଗୟାରେ ପହଞ୍ଚିଥାନ୍ତି। ପବିତ୍ର ବୃକ୍ଷ ଯେଉଁଥିରେ ଭଗବାନ ବୁଦ୍ଧ ଜ୍ଞାନ ପ୍ରାପ୍ତ କରିଥିଲେ, ତାହା ହେଉଛି ବୋଧଗୟାସ୍ଥିତ ବୋଧି ଗଛର ଦର୍ଶନ କରିଥାନ୍ତି। ବୈଶାଖ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଗଙ୍ଗାରେ ସ୍ନାନ କରିବା, ଦାନ ଓ ପୂଜା ଆଦି କରିଥାନ୍ତି। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହି ବର୍ଷ ବୈଶାଖ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା କିମ୍ବା ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର କାରଣ ଏହି ଦିନ ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି।

ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ରାଜଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି
ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ବୃହସ୍ପତି ଏବଂ ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହର ମିଳନ ହେତୁ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ରାଜଯୋଗ ଗଠନ ହେବ। ଏହି ଯୋଗ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ବର୍ଷିବ। ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଦିନ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ଯୋଗ ପରି ଏକ ଶୁଭ ଯୋଗର ଗଠନ ୪ଟି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଦିନ ସୃଷ୍ଟି କରିବ।

ବୃଷ ରାଶି
ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ତୁଳା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଭଲ ଦିନରେ ଉପଯୋଗ କରିବେ। ଆପଣ ସଫଳତା କିମ୍ବା ପଦୋନ୍ନତି ପାଇପାରନ୍ତି ଯାହା ଆପଣ କଳ୍ପନା କରିନାହାଁନ୍ତି। ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ବହୁତ ଟଙ୍କା ଦେବେ। ଦରମା ଏବଂ ଆୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ତୁମର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଶୀଘ୍ର ଉନ୍ନତି କରିବ।

କର୍କଟ ରାଶି
କର୍କଟ ରାଶି ଚିହ୍ନ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ଅଟେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ପଦୋନ୍ନତି ପାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି। ତୁମର କାମ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅଟେ। ଯେଉଁମାନେ ନୂତନ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଶୁଭ ଅଟେ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନ ମଧ୍ୟ ଭଲ ହେବ।

ସିଂହ ରାଶି
ସିଂହ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ମଧ୍ୟ ଫଳପ୍ରଦ ହୋଇପାରେ। ବିଶେଷକରି ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବଡ଼ ଲାଭ ପାଇପାରିବେ। ଆପଣ ଏକ ବଡ ଅର୍ଡର ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଲାଭ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ କିଛି ବଡ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ। ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ବ୍ୟାଙ୍କ ବାଲାନ୍ସ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ।

ତୁଳା ରାଶି
ବୁଦ୍ଧ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ଲିବ୍ରା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଲୋକମାନେ ଅପ୍ରତ୍ୟାଶିତ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ସମାପ୍ତ ହେବ। ତୁମର କାମ ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ମଧ୍ୟ ଉପକୃତ ହେବେ। ତୁମର ଖ୍ୟାତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଆପଣ ଖୁସି ଏବଂ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରିବେ।

Disclaimer: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଉପରେ ଆଧାରିତ ଓ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ ଦିଆଯାଉଛି। 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy