କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ? ଏହି ଖାଦ୍ୟକୁ ଡ଼ାଏଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କର

0 371

କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ହେଉଛି ଏକ ମହମ ପରି ପଦାର୍ଥ ଯାହା ଶରୀରର କୋଷ ଏବଂ ହରମୋନ୍ ତିଆରିରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । ଏଗୁଡିକ ଦୁଇ ପ୍ରକାରର ଗୋଟିଏ ହେଉଛି HDL ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି LDL । HDL କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲକୁ ଭଲ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ କୁହାଯାଏ ଯେତେବେଳେ କି LDL ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା କରାଏ  । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣ ଖରାପ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଖାଦ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆବଶ୍ୟକ ଏବଂ ନିଜକୁ ସକ୍ରିୟ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଜରୁରୀ ଅଟେ । ଏଠାରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହୁଛୁ ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ ଏହି ସବୁ ଖାଦ୍ୟକୁ ଆପଣଙ୍କ ଡ଼ାଏଟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟରେ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ ।

କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସ୍ତର ହ୍ରାସ କରିବା ପାଇଁ ଏହି ପାନୀୟକୁ ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତୁ

ଗ୍ରୀନ ଟି

ମେଡିକାଲ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ଟୁଡେ ଅନୁଯାୟୀ ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ଗ୍ରୀନ୍ ଟି ଖାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇପାରେ । ଏଥିରେ କେତେକ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ମିଳିଥାଏ ଯାହା ଖରାପ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲକୁ କମ୍ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ସୋୟା ପାନ

ସୋୟାରେ ବହୁତ କମ୍ ପରିମାଣର ଚର୍ବି ଥାଏ । ଏହି ଉପାୟରେ ଏହା କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସ୍ତର ପରିଚାଳନାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ୨୫ ଗ୍ରାମ ସୋୟା ପ୍ରୋଟିନ୍ ଖାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହା କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସ୍ତରକୁ ହ୍ରାସ କରି ହୃଦରୋଗର ଆଶଙ୍କା କମାଇପାରେ ।

ଓଟସ ଡ୍ରିଙ୍କ୍

ଓଟସରେ ବିଟା-ଗ୍ଲୁକାନ୍ ନାମକ ଏକ ଦ୍ରବୀଭୂତ ଫାଇବର ରହିଥାଏ ଯାହା ଅନ୍ତନଳୀରେ ଏକ ଜେଲ୍ ପରି ପଦାର୍ଥ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ ଏବଂ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ୨୦୧୮ରେ ହୋଇଥିବା ଏକ  ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଓଟସକୁ ପାନୀୟ ଭାବରେ ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ଏହା କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲକୁ ଶୀଘ୍ର ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ଟମାଟୋ ଜୁସ୍

ଟମାଟୋରେ ଲିକୋପିନ୍ ନାମକ ଏକ ଉପାଦାନ ଥାଏ ଯାହାକି ଲିପିଡ ସ୍ତରର ଉନ୍ନତି କରି LDL ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଆପଣ ଏହାର ରସ ସହଜରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ସକାଳେ ପିଇପାରିବେ ।

ବେରି ସ୍ମୁଦି

ଯଦି ଆପଣ ସ୍ମୁଦି ତିଆରି କରନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ବେରି ସହିତ ପିଅନ୍ତି, ତେବେ ବେରିରେ ଥିବା ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । କ୍ଷୀର କିମ୍ବା ଦହି ସହିତ ବେରି ସ୍ମୁଦି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଡ଼ାଏଟରେ ସାମିଲ କରି ପାରିବେ ।

Disclaimer: ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା, ପଦ୍ଧତି ଓ ପରାମର୍ଶକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy