ଆପଣଙ୍କ ଭାଗ୍ୟକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିବ ଶୁଖିଲା ତୁଳସୀ ପତ୍ର !

0 296

ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପବିତ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ତୁଳସୀ ବିନା ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କର ପୂଜା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ । ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏଥିରେ ବାସ କରନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ତୁଳସୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ପାଣି ଦେବା ଏବଂ ସକାଳେ ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏହା ତଳେ ଦୀପ ଜାଳିବା ଜୀବନରେ ଶୁଭଫଳ ଆଣିଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତୁଳସୀର ଶୁଖିଲା ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଶୁଖିଲା ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ଚମତ୍କାର ଉପକାରିତା ।

ଶୁଖିଲା ତୁଳସୀ ପତ୍ରର ଉପକାର
ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ତୁଳସୀଙ୍କର ଶୁଖିଲା ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରିୟ ଅଟେ । ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଭୋଗ ପାଇଁ ତୁଳସୀ ପତ୍ରକୁ ୧୫ଦିନ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ।

ଭଗବାନ କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଶିଶୁ ରୂପକୁ ସ୍ନାନ କରିବା ସମୟରେ ତୁଳସୀର ଶୁଖିଲା ପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ ପକାଯାଉଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଆପଣ ନିଜ ସ୍ନାନ ପାଣିରେ ଶୁଖିଲା ତୁଳସୀ ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ପକାଇପାରିବେ । ଏହା ଶରୀରରୁ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ଦୂର କରିଥାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ।

ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ ତୁଳସୀର ଶୁଖିଲା ପତ୍ରକୁ ନାଲି କପଡ଼ାରେ ରଖିବା ଏବଂ ଏହାକୁ ତ୍ରେଜେରି କିମ୍ବା ଧନ ସ୍ଥାନରେ ରଖିଲେ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା ମିଳିିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରଗତି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ।

ତୁଳସୀ ଶୁଖିଲା ପତ୍ରକୁ ଗଙ୍ଗା ପାଣିରେ ପକାଇ ଏହାକୁ ଘରେ ଛିଚନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ । ଏହି ସମୟରେ ଘରେ ସୁଖର ବାତାବରଣ ରହିଥାଏ ।

(ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ସାଧାରଣ ଅନୁମାନ ଏବଂ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ ।)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy