ଆପଣ କେତେ ଦିନ ପାଇଁ କଟା ତରଭୁଜ ଖାଇପାରିବେ? ଜାଣନ୍ତୁ

0 183

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବଜାରରେ ତରଭୁଜ ବିକ୍ରି ଆରମ୍ଭ ହୁଏ । ଲୋକମାନେ ବର୍ଷସାରା ତରଭୁଜକୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତି । ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ଲୋକମାନେ ତରଭୁଜ ଖାଆନ୍ତି, ତରଭୁଜ ସବୁଠାରୁ ରସାତ୍ମକ ଏବଂ ମିଠା ଫଳ । ତରଭୁଜ ହେଉଛି ଏକ ଫଳ ଯାହାକୁ ସମସ୍ତେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ଏଥିରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଅନେକ ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଆମ ଶାରୀରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ବଜାୟ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ଏହାର ଉପକାରିତା ଜାଣନ୍ତୁ
ତରଭୁଜରେ ୯୦% ଜଳ ଥାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହା ଶରୀରରେ ଜଳ ଅଭାବକୁ ପୂରଣ କରିଥାଏ । ତରଭୁଜରେ ବହୁତ କମ୍ କ୍ୟାଲୋରୀ ଥାଏ, ତେଣୁ ଏହା ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତରଭୁଜ ରକ୍ତଚାପ, ହାଡ, ଦାନ୍ତ ସମସ୍ୟା, ଆଖି ସମସ୍ୟା, ମାଂସପେଶୀ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ଏବଂ କର୍କଟ ଭଳି ରୋଗ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ତରଭୁଜ ବହୁତ ଉର୍ବର ଅଟେ । ଏଥିରେ ଥିବା ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖେ ।

କଟା ତରଭୁଜ ଠିକ୍ କି ନୁହେଁ
ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ହେବା ବ୍ୟତୀତ ତରଭୁଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । କିନ୍ତୁ ଅନେକ ଲୋକ ଅବଶିଷ୍ଟ ତରଭୁଜକୁ ଅଧା କରି କାଟି ରଖନ୍ତି ଓ କିଛି ଦିନ ପରେ ଏହାକୁ ଖାଆନ୍ତି । ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି କଟା ତରଭୁଜ ଖାଇବା କେତେ ଦିନ ସୁରକ୍ଷିତ? ତରଭୁଜରେ ଜଳର ପରିମାଣ ହେତୁ ଏହାର ସଠିକ ତାରିଖ କହିବା ଟିକେ କଷ୍ଟକର, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆପଣ ତରଭୁଜ କାଟନ୍ତି, ତେବେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ।

ଯଦି ଆପଣ ଗୋଟିଏ ଥର ପୁରା ତରଭୁଜ ଖାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ, ତେବେ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ । ସାଧାରଣତଃ ଏହା ୩ ରୁ ୪ ଦିନ ପାଇଁ ନିରାପଦ ରହିଥାଏ କାରଣ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଇଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଏହାର ସ୍ୱାଦ ଏବଂ ଗୁଣ ରହିଥାଏ । ଯଦି ଆପଣ କଟା ତରଭୁଜ ଖାଆନ୍ତି, ତେବେ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାକୁ ଥଣ୍ଡା ସ୍ଥାନରେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ଏହାର ବ୍ୟବହାରକୁ ୩ ରୁ ୪ ଦିନ ପରେ ଏଡାଇବା ଉଚିତ୍ ।

ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା କିଛି ସୂଚନା ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଆଧାରିତ । କୌଣସି ପରାମର୍ଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy