ଖାଦ୍ୟ ହାତରେ ନା ଚାମଚରେ ଖାଇବା ଉଚିତ୍‌? ଜାଣନ୍ତୁ ବିଜ୍ଞାନ ଓ ଆୟୁର୍ବେଦ କ’ଣ କହୁଛି

0 108

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ: ହାତରେ ଖାଇବାର ଏକ ନିଜସ୍ୱ ଆନନ୍ଦ ଅଛି । ପ୍ରାୟତଃ ଘରର ଗୁରୁଜନମାନେ ଏପରି କଥା କୁହନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ହୋଟେଲ, ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ କିମ୍ବା ଘରେ ଚାମଚରେ ଖାଇବା ଆରମ୍ଭ କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ପରମ୍ପରାରେ ଖାଦ୍ୟ ସବୁବେଳେ ଚଟାଣରେ ବସି ଓ ହାତରେ ଖିଆଯାଏ । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ହାତରେ କିଛି ଖାଇବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ବିଜ୍ଞାନ ମଧ୍ୟ ସମାନ ବିଶ୍ୱାସ କରେ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆୟୁର୍ବେଦ ହାତରେ ଖାଇବା ବିଷୟରେ କ’ଣ କୁହନ୍ତି ଏବଂ ଏହାର ଲାଭ କ’ଣ?

ହାତରେ ଖାଇବା ବିଷୟରେ ଆୟୁର୍ବେଦ କ’ଣ କୁହନ୍ତି?
ଆୟୁର୍ବେଦ ଅନୁଯାୟୀ, ହାତରେ ଖାଇବା କେବଳ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ନୁହେଁ, ଏହା ପାଞ୍ଚ ଇନ୍ଦ୍ରିୟ ଏବଂ ହଜମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅଟେ । ଆୟୁର୍ବେଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମର ୫ଟି ଆଙ୍ଗୁଠି ୫ଟି ଭିନ୍ନ ଉପାଦାନକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ ଆମେ ହାତରେ ଖାଇଥାଉ, ଆମେ ସେହି ଉପାଦାନଗୁଡ଼ିକୁ ସକ୍ରିୟ କରିଥାଉ, ଯାହା ଶରୀରର ଶକ୍ତି ବଜାୟ ରଖେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯେତେବେଳେ ବି ଆମେ ହାତରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥାଉ, ଆମେ ଖାଦ୍ୟକୁ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଛୁଇଁଥାଉ, ଯାହା ମସ୍ତିଷ୍କକୁ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇଥାଏ ଯେ ଆମେ ଖାଇବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସକ୍ରିୟ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ପେଟର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ହାତରେ ଖାଇବା ବିଷୟରେ ବିଜ୍ଞାନ କ’ଣ କହିଥାଏ?
ବିଜ୍ଞାନ ମଧ୍ୟ ହାତରେ ଖାଇବାର ଅନେକ ଲାଭ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରେ । ହାତରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇଥାଏ । କାରଣ କେତେକ ଜୀବାଣୁ ହାତରେ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା କ୍ଷତିକାରକ ନୁହେଁ କିନ୍ତୁ ଶରୀରକୁ ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷତିକାରକ ଜୀବାଣୁରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ । ତଥାପି, ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ହାତକୁ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ସଫା କରାଯିବା ଉଚିତ୍‌, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା ପାଇପାରିବେ ।

ହାତରେ ଖାଇବାର ଲାଭ
ହାତରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆମେ କ’ଣ ଖାଉଛୁ, କେତେ ଖାଉଛୁ, କେତେ ଶୀଘ୍ର ଖାଉଛୁ, ତାହା ହଜମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ହାତରେ ଖାଇବାର ଅନେକ ଲାଭ ଅଛି ।

ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା କିଛି ସୂଚନା ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଆଧାରିତ । କୌଣସି ପରାମର୍ଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ଆପଣ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବା ଜରୁରୀ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy