ଆପଣଙ୍କ ଆଖିର ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି କମୁଛି କି? ଏହି ଭଳି ବୃଦ୍ଧି କରନ୍ତୁ

0 109

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଟିପ୍ସ: ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଅଧିକ ସମୟ ସ୍କ୍ରିନ ଯଥା ଲାପଟପ୍‌, ଫୋନରେ ବିତାଇଥାଏ, ତେବେ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହି ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ ।

ଯେଉଁମାନେ ଦିନସାରା ଲାପଟପ୍ ଏବଂ ଫୋନରେ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଏହି ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ଜରୁରୀ । ଏହା ସେମାନଙ୍କର ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତିରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବ । କାରଣ ଯଦି କେହି ପରଦାରେ ଅଧିକ ସମୟ ବିତାନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଆଖି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ ।

ଆଜିକାଲି, ଖରାପ ଜୀବନଶୈଳୀ ଏବଂ ଖାଇବା ଅଭ୍ୟାସ ହେତୁ ସବୁ ବୟସର ଲୋକମାନେ ଦୁର୍ବଳ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତିର ଶିକାର ହେଉଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆଖିର ବିଶେଷ ଯତ୍ନ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ବିଶେଷ ବ୍ୟାୟାମ କହିବୁ ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତିରେ ଉନ୍ନତି କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବରଂ ଡାର୍କ ସର୍କଲ ଏବଂ କୁଞ୍ଚନରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ।

ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ଆଖି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ, ଆମେ କିଛି ବିଶେଷ ବ୍ୟାୟାମ ଆଣିଛୁ । ତାହା ହେଉଛି ବ୍ଲିକିଙ୍ଗ ଓ ଫୋକ୍ସିଂ ।

ବ୍ଲିକିଙ୍ଗ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କୁ କିଛି ମିନିଟ୍ ପାଇଁ ଆଖିପତାକୁ ଧପଧପ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଳାନ୍ତ ହେବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଫୋକ୍ସିଂ , ରୋଟେସନ୍ ଏବଂ ଅପ୍ ଡାଉନ୍ ବ୍ୟାୟାମ ମଧ୍ୟ କରାଯାଇପାରିବ । ଏହି ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ହୁଏ ଏବଂ ଆଖି ପତାକୁ ବୁଲାଇବାକୁ ପଡିଥାଏ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy