ଶନିଙ୍କ କୋପରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ଲାଗି ଏହି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ

0 108

ସମସ୍ତ ନଅଟି ଯାକ ଗ୍ରହ ମଧ୍ୟରେ ଶନି ଏକ ଅଦ୍ଭୁତ ଗ୍ରହ। ଅନ୍ୟ ଗ୍ରହମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ, ସେମାନେ ବହୁତ ଧିରେ ଧିରେ ଗତି କରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଯେତେ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼େ, ସେଗୁଡ଼ିକ ଦ୍ରୁତତମ ଏବଂ ବିସ୍ତାରିତ ହୋଇଥାଏ। କୁହାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଶନି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟର ଫଳ ଦେବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ସେତେବେଳେ କୌଣସି ଗ୍ରହ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇବାକୁ ଯେତେ ଚେଷ୍ଟା କଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ। ଦ୍ୱିତୀୟ ବିଷୟ ଯାହା ଶନି ବିଷୟରେ ବୁଝିବା ଜରୁରୀ ଅଟେ, ଶନି ଗ୍ରହ ଖରାପ କାର୍ଯ୍ୟର ଫଳାଫଳ ଦେବାରେ ଅଧିକ ସମୟ ନିଏ ନାହିଁ, ଯଦିଓ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟର ଫଳାଫଳ ଦେବାରେ ଟିକେ ବିଳମ୍ବ ହୁଏ।

ଜାତକରେ କେବେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାନ୍ତି
ଯଦି ଶନି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରାଶିଫଳରେ ଉନ୍ନତ ହୁଏ, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଶନିଙ୍କୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେବାର ଅର୍ଥ ଏହା ତୁଳା ରାଶିରେ ରହିଛନ୍ତି।  ଶନି ମଧ୍ୟ ଯେତେବେଳେ ନିଜ ଚିହ୍ନ କୁମ୍ଭ ଏବଂ ମକର ରାଶିରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଥାନ୍ତି ସେବେ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାଆନ୍ତି। ରାଶିଫଳର ତୃତୀୟ, ଷଷ୍ଠ ଏବଂ ଏକାଦଶ ଘରେ ଅବସ୍ଥାନ କଲେ ଶନି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଶନି ଯେତେବେଳେ ଏହାର ବନ୍ଧୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ରହ, ବୁଧ ଏବଂ ଶୁକ୍ରର ଚିହ୍ନରେ ଥାଏ ସେତେବେଳେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ରାଶିଫଳରେ ଅନେକ ଯୋଗ ଗଠନ ହେତୁ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଅନ୍ତି।

ଶନି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେଲେ କଣ ଘଟେ
କୁହାଯାଏ ଯଦି ଜାତକରେ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଗ୍ରହ ବି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ସେ ସଂସାରର ସମସ୍ତ ସୁଖକୁ ପାଦତଳେ ଓଜାଡ଼ି ଦେବେ। ତା’ପରେ ଏହା ହେଉଛି ଶନିଙ୍କର ପ୍ରଭାବ ବେଶ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥାଏ। ଭାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଶନିଙ୍କୁ ବହୁତ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ବାଲି ଯଥା ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଶନି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାର ଶକ୍ତି ଦେଇଥାଏ। ବ୍ୟକ୍ତି ନ୍ୟାୟ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଏବଂ ଭଲ ଓଭୁଲ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ବୁଝାଯାଏ। ଶନି ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହେତୁ ଜୀବନ ଲମ୍ବା ହୋଇଥାଏ। ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଶୁଭ ଶନି ଅକାଳ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ନଥାଏ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିଥାଏ।

ନିଜ ଗ୍ରହରେ ଶନିଙ୍କୁ ଏଭଳି ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ
ଶନି ଗ୍ରହକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ଶନିବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିମାକୁ ସୋରିଷ ତେଲ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ। ପ୍ରତି ଶନିବାର ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ପୂଜା କର ଏବଂ ହନୁମାନ ଚାଳିସା ପାଠ କର। ଶନିବାର ଦିନ ଗଙ୍ଗା ପାଣିରେ ଧୋଇବା ପରେ ସାତ ମୁଖୀ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଧାରଣ କରନ୍ତୁ। ଶନିବାର ଦିନ ହରଡ଼ ଡାଲି, କଳା କପଡା, ରାଶି ତେଲ, କଳା ଚଣା ଏବଂ ଲୁହା ଦାନ କରନ୍ତୁ। ଶନିବାର ଦିନ ତାଙ୍କ ବିହନ ମନ୍ତ୍ର “ଓମ୍ ପ୍ରାଂ ପ୍ରିଂ ପ୍ରୌଂ ସଃ: ଶନାୟ ନମଃ” ଜପ କରନ୍ତୁ। ଶନିବାର ଦିନ ଶାମି ଗଛକୁ ପୂଜା କରନ୍ତୁ, ଏହାର ଚାରିପାଖରେ ଏକ କଳା କପଡା ବାନ୍ଧି ଏକ କଳା ତେଲ ଦୀପ ଜଳାନ୍ତୁ। ଶନିବାର ଦିନ, ଗଙ୍ଗା ଜଳକୁ ବିଶୁଦ୍ଧ ପାଣିରେ ମିଶ୍ରଣ କରିବା ପରେ ଏଥିରେ କଳା ତେଲ ଏବଂ ଗୁଣ୍ଡ ମିଶାଇ ପିପାଲ ଗଛର ମୂଳରେ ଜାଳନ୍ତୁ।

Disclaimer: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ତଥ୍ୟ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଉପରେ ଆଧାରିତ ଓ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ ଦିଆଯାଉଛି। 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy