ରାତିରେ ଏହି ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଛନ୍ତି କି ? ସାବଧାନ!

0 233

ମଧୁମେହ ହେଉଛି ସେହି ଭଲ ହୋଉନଥିବା ରୋଗ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ଯାହାକୁ କେବଳ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖାଯାଇପାରେ। ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖାଦ୍ୟ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପାଣିପାଗ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ। ସୁଗାର ଲେବଲ ଅଧିକ ହେବା ମାତ୍ରେ ଏହା ହାର୍ଟ, କିଡନୀ, ଫୁସଫୁସ ଓ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତିରେ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଏ। ଏଥିରେ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ରାତିରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୋଜନ କରିବା ପରେ ସିଧା ଶୋଇବାକୁ ଯାଆନ୍ତି।

ଏହି କାରଣରୁ ଶରୀର ଆଦୌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରିନଥାଏ। ମଧୁମେହ ରୋଗୀଙ୍କ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ସେମାନଙ୍କର ସୁଗାର ଲେବଲକୁ ଅଧିକ କରିଥାଏ। ଯଦି ଜଣେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ ରାତ୍ରିଭୋଜନ ପରେ ଚାଲିବା  ଅଭ୍ୟାସ ରଖନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଖାଦ୍ୟରେ କାର୍ବସ୍ ଗ୍ରହଣ ଅଧିକ ଏବଂ ପ୍ରୋଟିନ୍ ଓ ଫାଇବର କମ୍ ରହିଲେ ତେବେ ବ୍ଲଡ୍ ସୁଗାର ଲେବଲ୍ ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଯାଏ। ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ ବ୍ଲଡ୍ ସୁଗାର ଲେବଲକୁ ଅଧିକ ରଖିଥାଏ।

ଏହି କାରଣରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ରାତିରେ କମ୍ କ୍ୟାଲୋରୀ ଓ ହାଲୁକା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି। ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ଅଧିକ କ୍ୟାଲୋରୀ ଏବଂ ପ୍ରୋଟିନ୍ ସମୃଦ୍ଧ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ଲୁକୋଜ୍ ସିଧାସଳଖ ରକ୍ତରେ ପ୍ରବେଶ କରେ ଓ ରକ୍ତରେ ସୁଗାର ଲେବଲ ବଢ଼ାଏ। ଅଗ୍ନାଶୟ ରାତିରେ ଇନସୁଲିନ୍ ଉତ୍ପାଦନକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ, ମଧୁମେହ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ବହୁଗୁଣିତ ହୁଏ।

ଆପଣ ଯଦି ଜଣେ ମଧୁମେହ ରୋଗୀ ଓ ସୁଗାର ଲେବଲକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ଏହି ୪ଟି ଖାଦ୍ୟକୁ ଆପଣଙ୍କ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଯଦି ଆପଣ ଏହି ଖାଦ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ଖାଆନ୍ତି ଏବଂ ତା’ପରେ ଶୋଇଥା’ନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କ ରକ୍ତରେ ସୁଗାର ଲେବଲ ବଢ଼ିପାରେ ଓ ଶରୀର ପାଇଁଁ ଘାତକ ହୋଇପାରେ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ବ୍ଲଡ ସୁଗାର ଲେବଲକୁ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧିକ ରଖିପାରେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ୪ ଟି ଖାଦ୍ୟ ଯାହା ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ନନ୍ ଭେଜ୍ ଖାଦ୍ୟକୁ ଅଣଦେଖା କରନ୍ତୁ
ୱେବ୍ଏମଡି ଅନୁଯାୟୀ, ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନରେ ନନ୍ ଭେଜ୍ ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟତ ମଟନ୍ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଯାହା ରାତିରେ ଖାଇଲେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ଲଡ୍ ସୁଗାର ବୃଦ୍ଧି ପାଇପାରେ। ଆପଣ ଟିକେ ଚିକେନ୍ ଖାଇପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ଅଧିକ ସେବନ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତିକାରକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବ୍ଲଡ ସୁଗାର ଲେବଲ ହାଇକୁ ଏଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ରାତ୍ରି ଭୋଜନରେ ନନ୍ ଭେଜ୍ ଖାଦ୍ୟକୁ ଦୂରରେ ରଖିବା ଭଲ।

ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ମିଠା 
ଆପଣଙ୍କର ଯଦି ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ସମୟରେ କିମ୍ବା ପରେ ମିଠା ଖାଇବାର ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତୁ। ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଇଚ୍ଛା ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇପାରେ। ଏହା ବ୍ଲଡ୍ ସୁଗାର ଲେବଲକୁ ଶୀଘ୍ର ବଢ଼ାଇଥାଏ। ଏହି କାରଣରୁ ସୁଗାର ଲେଭଲ ଅଧିକ ହୋଇଯାଏ। ଏହା ପରଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉପବାସରେ ସୁଗାର ଲେବଲକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥାଏ। ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ କ୍ଷତିକାରକ ବୋଲି ପ୍ରମାଣ କରେ। 

ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନରେ ଖାଆନ୍ତୁ ନାହିଁ ତେଲିଆ ଖାଦ୍ୟ  
ଅଧିକାଂଶ ଭାରତୀୟ ଲୋକ ସେମାନଙ୍କ ଭୋଜନରେ ଅନେକ ଭଜା ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତି। ଏଥିରେ ତରକାରୀ ପନିପରିବା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏହା ଭଲ ସ୍ବାଦ, କିନ୍ତୁ ଶୀଘ୍ର ବ୍ଲଡ ସୁଗାର ଲେବଲକୁ ସ୍ପାଇକ୍ କରେ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ବ୍ଲଡ୍ ସୁଗାର ଲେବଲକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିବା ପାଇଁ ମଧୁମେହ ରୋଗୀମାନେ ରାତିରେ ତେଲିଆ ଓ ଚର୍ବିଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ।

ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ ପରେ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ମଧ୍ୟ ବିଷ ଅଟେ 
ପ୍ରାୟତଃ ଭାରି ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିବା ପରେ, ଲୋକମାନେ ହାଲୁକା ହେବା ପାଇଁ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ପିଇଥା’ନ୍ତି। ଆପଣଙ୍କ ଏହି ଅଭ୍ୟାସ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିପାରେ, କିନ୍ତୁ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟ ଆପଣଙ୍କ ସୁଗାର ଲେବଲରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟାଇପାରେ। ରାତ୍ରିଭୋଜନରେ ଥଣ୍ଡା ପାନୀୟକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ନକରିବାର ଏହା ହେଉଛି କାରଣ।

Disclaimer: ଏହି ଆର୍ଟିକିଲ୍ କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ ଅଟେ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy