ଗ୍ୟାସ୍ କାରଣରୁ ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି କି? ଜାଣନ୍ତୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ଉପାୟ

0 205

ଗ୍ୟାସ୍‌ରୁ ମୁକ୍ତି ଉପାୟ: ଅତ୍ୟଧିକ ତେଲିଆ-ମସଲାଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା, ଖାଇବା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଶୋଇବା କିମ୍ବା ବସିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଗ୍ୟାସ୍ ପାଇଁ ଦାୟୀ ହୋଇପାରେ । ଗ୍ୟାସ୍ ଗଠନ ଦ୍ୱାରା ପେଟରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୁଏ, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଏକମାତ୍ର ସମାଧାନ ହେଉଛି ଔଷଧ । ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ପ୍ରାୟତଃ ଗ୍ୟାସ୍ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ମୁକ୍ତି କିପରି ପାଇବେ ତାହା ବୁଝିପାରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଆପଣ ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିକାରର ସାହାଯ୍ୟ ନେଇପାରିବେ ।

ଯାହା ଗ୍ୟାସ୍‌, ପେଟ ଫୁଲିବା, ଅଦୃଶ୍ୟତା ଭଳି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ହଜମକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

ଗ୍ୟାସରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର
ଘର ତିଆରି ଔଷଧ
ଔଷଧ ବିନା ପେଟରେ ଫସି ରହିଥିବା ଗ୍ୟାସକୁ ବାହାର କରିବାରେ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇପାରେ । ଅଦା, ଧନିଆ, ଜିରା, ଭୃସଙ୍ଗ ପତ୍ରରେ ଏହିପରି ପୋଷକ ତତ୍ୱ ରହିଥାଏ, ଯାହା ଗ୍ୟାସରୁ ତୁରନ୍ତ ଆରାମ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ । ତଥାପି, ଖାଇବା ପରେ ଅଧା କିମ୍ବା ଏକ ଘଣ୍ଟା ପରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇବାର ଅଭ୍ୟାସ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ଦୂରେଇ ରଖେ ।

ହାଲୁକା ପ୍ରସାରଣ ଏବଂ ଚାଲିବା
ହାଲୁକା ପ୍ରସାରଣ ମଧ୍ୟ ଗ୍ୟାସ ମୁକ୍ତ କରିବାରେ ବହୁତ ସହାୟକ ହୋଇପାରେ । ଏଥିପାଇଁ ହାତ ଏବଂ ପାଦର ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ଖଟ କିମ୍ବା ଭୂମିରେ ରଖନ୍ତୁ । ତୁମର ସ୍ଥିତି ଏକ ପର୍ବତ ପରି ହେବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଧୀରେ ଧୀରେ କାନ୍ଧକୁ ଭିତରକୁ ଠେଲିଦିଅ ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଷ୍ଟ୍ରେଚିଂରେ, ତୁମେ ଆଣ୍ଠୁ ଉପରେ ବସିଛ । ମାଟି ଉପରେ ହାତ ବିସ୍ତାର କର । କିନ୍ତୁ ହିପ୍ସକୁ ପବନରେ ଉଠାଇବା ଉଚିତ୍ । ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ କାନ୍ଧକୁ ତଳକୁ ଠେଲିଦିଅ । ପେଟରେ ଫସି ରହିଥିବା ଗ୍ୟାସ୍ ମୁକ୍ତ ହେବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟା ହେଲେ ଚାଲିବା ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ।

ଗରମ କମ୍ପ୍ରେସ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ
ପେଟରେ ଗରମ କମ୍ପ୍ରେସ ପ୍ରୟୋଗ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଗ୍ୟାସ୍ ମୁକ୍ତ ହୁଏ ଏବଂ ହଜମ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ।

ଆପଲ୍ ସାଇଡର୍ ଭିନେଗାରର ଚମତ୍କାର
ଗ୍ୟାସ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ଆପଲ୍ ସାଇଡର୍ ଭିନେଗାର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଯାହା କେବଳ ଗ୍ୟାସ ହଟାଇବାରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ନୁହେଁ ବରଂ ଫୁଲିବା ଏବଂ ଅଦୃଶ୍ୟତା ଭଳି ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ । ଏକ କପ୍ ଉଷୁମ ପାଣି ନିଅନ୍ତୁ । ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ଏକ ଚାମଚ ଆପଲ୍ ସାଇଡର୍ ଭିନେଗାର ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆପଣ ଆରାମ ଅନୁଭବ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ ।

ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ପ୍ରବନ୍ଧରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିବା ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ପରାମର୍ଶଗୁଡିକ କେବଳ ସାଧାରଣ ସୂଚନା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପାଇଁ ଅଟେ ଏବଂ ଏହାକୁ ବୃତ୍ତିଗତ ଚିକିତ୍ସା ପରାମର୍ଶ ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy