ଏସବୁ ରାଶିଙ୍କ ଉପରେ ରହିବ ଶନିଦେବ କୃପା

0 147

ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ସମୁଦାୟ ୧୨ଟି ରାଶି ବିଷୟରେ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଶି ଗୋଟିଏ ଲେଖାଁଁଏ ଗ୍ରହ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ। ଗ୍ରହ ଓ ନକ୍ଷତ୍ର ମାନଙ୍କର ଗତିବିଧି ଉପରେ ଆଧାର କରି ରାଶିଫଳ ଆକଳନ କରାଯାଏ। ୨୦ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୪ ହେଉଛି ଶନିବାର। ଏହି ବିଶେଷ ଦିନ ଶନି ଦେବଙ୍କ ପୂଜା ପାଇଁ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ। ଏକ ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ଯେ ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଜୀବନର ସମସ୍ତ ଅସୁବିଧାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ ଓ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତି, ଧାୟା ଓ ମହାଦଶାଠାରୁ ମଧ୍ୟ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ। ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ୨୦ ଏପ୍ରିଲ୍ କିଛି ରାଶିର ଚିହ୍ନ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାବେଳେ, ଆଉ କେତେକ ରାଶିଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ସବୁ ରାଶି ୨୦ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୪ ରେ ଉପକୃତ ହେବେ ଓ କେଉଁ ରାଶିଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ।

ମେଷ ରାଶି: ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ସୁଦୃଢ଼ ହେବ। କଠିନ ପରିଶ୍ରମ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଫଳାଫଳ ଦେବ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଏକ ଖୁସି ପରିବେଶ ରହିବ। ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତି ଓ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ନୂତନ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସାକ୍ଷାତ କରିବେ। ଆଜି ଶୀଘ୍ର ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଘରେ ଧାର୍ମିକ କାର୍ଯ୍ୟ ସଂଗଠିତ ହୋଇପାରେ କିମ୍ବା ଆପଣ ପରିବାର ସହିତ କିଛି ଇଭେଣ୍ଟକୁ ଯାଇପାରିବେ। ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ରହିବ।

ବୃଷ ରାଶି: ଶିକ୍ଷାଗତ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରତି ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି। ଆଜି ଆପଣ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନର ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟର ସକରାତ୍ମକ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଗାଡି ଚଳାଇବା ସମୟରେ ସତର୍କ ରୁହନ୍ତୁ। ଆଜି ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଓ ଶାନ୍ତି ରହିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। କିନ୍ତୁ ନିଜର ଖର୍ଚ୍ଚକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଆଦୌ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ।

ମିଥୁନ ରାଶି: ପରୀକ୍ଷାରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଭଲ ମାର୍କ ପାଇବେ। ଚାକିରି ଓ ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଗ୍ରଗତି ପାଇଁ ଅନେକ ସୁଯୋଗ ରହିବ। ବିଳାସପୂର୍ଣ୍ଣ ଜିନିଷ କିଣିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନେଇ ବାଧା ଦୂର ହେବ। କ୍ୟାରିୟରରେ ନୂତନ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବେ। ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣ ଭାଗ୍ୟବାନ ହେବେ। ଟଙ୍କା ଆସିବା ପାଇଁ ନୂତନ ରାସ୍ତା ଖୋଲିଯିବ। ପରିବାର ସହିତ ଗୁଣାତ୍ମକ ସମୟ ବିତାଇବେ। ସମ୍ପତ୍ତି ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିବାଦରୁ ଆପଣ ଆରାମ ପାଇବେ। ନିଜର ପ୍ରେମ ଜୀବନ ଭଲ ହେବ।

କର୍କଟ ରାଶି: ପରିବାରରୁ ସହାୟତା ପାଇବେ। ଜୀବନରେ ନୂଆ ରୋମାଞ୍ଚକର ମୋଡ଼ ଆସିବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ନୂତନ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ନିଜର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ସାମାଜିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ପୈତୃକ ସମ୍ପତ୍ତିରୁ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ହେବ। ସାମଗ୍ରୀର ଆରାମ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଅବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ ବିଶେଷ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। ପ୍ରେମ ଜୀବନରେ ଲଭ୍ ଓ ରୋମାନ୍ସର କୌଣସି ଅଭାବ ରହିବ ନାହିଁ।

ସିଂହ ରାଶି: ବୟସ୍କମାନଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ଶିକ୍ଷାଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। ଜମି କିମ୍ବା ଯାନ କିଣିବା ସମ୍ଭବ। ଏକ ନୂତନ ବ୍ୟବସାୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ଦିନ। ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନେବା ପରେ ନେଉଥିବା ନିବେଶ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଲାଭଦାୟକ ପ୍ରମାଣିତ ହେବ। କିଛି ଲୋକ ଚାକିରି ବଦଳାଇବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରନ୍ତି। ପରିବାର ଓ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ସ୍ଥାନ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି।

କନ୍ୟା ରାଶି: ଆଜି ଆପଣ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନର ପରାମର୍ଶକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବେ। କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପରିବେଶ ରହିବ। ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ ରହିବ। ଆପଣ ପ୍ରିୟଜନଙ୍କଠାରୁ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। ଅବିବାହିତ ବ୍ୟକ୍ତି କୌତୁହଳପ୍ରଦ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଭେଟିବେ। କାର୍ଯ୍ୟ ସଂପର୍କରେ ଭ୍ରମଣ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିବ। ଆପଣ ପରିବାର କିମ୍ବା ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପୂର୍ବରୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ନିଅନ୍ତୁ।

ତୁଳା ରାଶି: ଆପଣ ଶୀଘ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବେ। ରୋମାଣ୍ଟିକ ଜୀବନର ସୁଖଦ ମୁହୂର୍ତ୍ତଗୁଡିକ ଉପଭୋଗ କରିବେ। ଶିକ୍ଷାଗତ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଆପଣ ଭଲ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ବ୍ୟବସାୟୀ ବ୍ୟବସାୟରେ ଲାଭବାନ ହେବେ। ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସିବ। ଆପଣ ନିଜ ପ୍ରିୟ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିପାରିନ୍ତି। ଆଜି ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଏକ ଖୁସି ପରିବେଶ ରହିବ। ପ୍ରେମ ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ରହିବ। ନିଜ ସାଥୀ ସହିତ ଆପଣଙ୍କ ଭାବନା ବାଣ୍ଟିବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଓ ଗଭୀର କରିବ।

ବିଛା ରାଶି: କ୍ୟାରିୟର ଓ ପ୍ରେମ ଜୀବନ ସହିତ ଜଡିତ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବାକୁ କୁଣ୍ଠାବୋଧ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅପାର ସଫଳତା ଦେବ। ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବ। ପରିବାର ସହିତ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଏହା ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଆଣିଦେବ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହନ୍ତୁ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢ଼ାଇବ ଓ ଆପଣ ଜୀବନର ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଗ୍ରଗତି କରିବେ।

ଧନୁ ରାଶି: ଜୀବନଶୈଳୀରେ କିଛି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ହେବ। ଆପଣ ସୃଜନଶୀଳ ଦକ୍ଷତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଜୀବନରେ ନୂତନ ସକରାତ୍ମକ ମୋଡ଼ ଆସିବ। ଆପଣ ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥାରେ ଉନ୍ନତି ହେବ। ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଓ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ବିସ୍ତାର ହେବ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଶେଷ କିମ୍ବା ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ।

ମକର ରାଶି: ଦୀର୍ଘ ବିଚାରାଧୀନ କାର୍ଯ୍ୟ ସଫଳ ହେବ। ଆପଣ ପରିବାର ସହିତ କିଛି ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରିନ୍ତି। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱର ଉନ୍ନତି ହେବ। ଲୋକମାନେ ତୁମର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ। ଆର୍ଥିକ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଏକ ଖୁସି ଖବର ଆସିବ। ପୁରୁଣା ନିବେଶରୁ ଆପଣ ଭଲ ରିଟର୍ନ ପାଇବେ। ଟଙ୍କା ଆସିବା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ରୋମାଣ୍ଟିକ ଜୀବନରେ ନୂଆ ରୋମାଞ୍ଚକର ମୋଡ଼ ଆସିବ।

କୁମ୍ଭ ରାଶି: ଆର୍ଥିକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଭାବପ୍ରବଣତାର ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଜି ସମ୍ଭବ। ଆପଣ କିଛି ଧାର୍ମିକ ସ୍ଥାନ ପରିଦର୍ଶନ କରିପାରନ୍ତି। ପାରିବାରିକ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ପାର୍ଟୀରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିନ୍ତି। ଏକ ଜିମ୍ କିମ୍ବା ଏକ ନୂତନ ଫିଟନେସ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଆରମ୍ଭ କରିବା ପାଇଁ ଆଜି ହେଉଛି ଉପଯୁକ୍ତ ଦିନ। ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଅନେକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ। କ୍ୟାରିୟର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ନୂତନ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ରୋମାଣ୍ଟିକ ଜୀବନର ସୁଖଦ ମୁହୂର୍ତ୍ତଗୁଡିକ ଉପଭୋଗ କରିବେ।

ମୀନ ରାଶି: ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବେ। ବ୍ୟବସାୟ ପରିସ୍ଥିତି ଦୃଢ଼ ହେବ। ନିଜର ଖର୍ଚ୍ଚ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତୁ। ଟଙ୍କା ସଞ୍ଚୟ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଲ ରହିବ। କିନ୍ତୁ ନିଜର ଫିଟନେସ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ। ସୁସ୍ଥ ଜୀବନଶୈଳୀ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ। ପ୍ରୋଟିନରେ ଭରପୂର ଖାଦ୍ୟ ଓ ଆପଣଙ୍କ ଡାଏଟରେ ପୁଷ୍ଟିକର ଖାଦ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତୁ। ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇପାରନ୍ତି। ଆଜି ପାରିବାରିକ ଜୀବନରେ ଏକ ଖୁସି ପରିବେଶ ରହିବ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy