ସ୍ୱାମୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀ ସକାଳୁ ଉଠି ଏହି କାମ କରିବା ଉଚିତ୍‌, ସବୁବେଳେ ସୁଖି ରହିବେ

0 176

ଅଫିସ୍ କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ, ଲୋକମାନେ ଏବେ ପରସ୍ପର ପାଇଁ କମ୍ ସମୟ ପାଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଆମେ ସମ୍ପର୍କ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ସ୍ୱାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ବଢିପାରେ । ଯଦି ଆପଣ କାମ ହେତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ସମୟ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ଝଗଡା ଏବଂ ଅଲଗା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ବଢିଯାଏ । ଯେଉଁ ପ୍ରେମ ସହିତ ତୁମେ ସମ୍ପର୍କ ଆରମ୍ଭ କଲ, ତୁମର ଭୁଲ ହେତୁ ଏହା ଭାଙ୍ଗିବା ଆରମ୍ଭ କରେ । ଏହି ବ୍ୟସ୍ତବହୁଳ ଜୀବନରେ ସମୟ ପାଇବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପଡେ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ନିଜ ସାଥୀ ସହିତ ପ୍ରତିଦିନ ଚାରୋଟି ଜିନିଷ କରିପାରିବେ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ ରଖିବ ଏବଂ ଦିନସାରା ପ୍ରେମରେ ବିତାଇବ ।

ସକାଳର ଶୁଭେଚ୍ଛା
ଦିନକୁ ଭଲରେ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଲାଗି ଦମ୍ପତିମାନେ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ପରସ୍ପରକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇବାର ଅଭ୍ୟାସ କରିବା ଉଚିତ୍ । ଯେତେବେଳେ ତୁମର ସାଥୀ ତୁମକୁ ସକାଳୁ ଉଠିବା ମାତ୍ରେ ହସିବା ସହିତ ଶୁଭ କାମନା କରେ, ତୁମେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବ ଏବଂ ଦିନସାରା ସତେଜ ବିତାଇବ ।

ଚା କିମ୍ବା କଫି ତିଆରି କରି ସରପ୍ରାଇଜ ଦିଅ
କାର୍ଯ୍ୟ ହେତୁ, ଆପଣ ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ସହିତ ଦିନସାରା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କାର୍ଯ୍ୟର ଥକ୍କା ହେତୁ ହୁଏତ ସେମାନଙ୍କ ସହିତ ସଠିକ୍ ଭାବରେ କଥା ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ । ଏହା ମଧ୍ୟ ସମ୍ଭବ ଯେ ତୁମେ ଦୁହେଁ ଏକାଠି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ଏବଂ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସକାଳ ଜଳଖିଆ ଆପଣଙ୍କୁ ସବୁବେଳେ ପରସ୍ପରର ନିକଟତର ରଖିବ । ଯଦି ତୁମର ସାଥୀ ସର୍ବଦା ଜଳଖିଆ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରେ, ବେଳେବେଳେ ତୁମେ ସକାଳର ଚା କିମ୍ବା କଫି ତିଆରି କରି ତାଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିପାରେ ।

ଏକତ୍ର ସମୟ ଅତିବାହିତ କରିବା ସହ ପ୍ରଶଂସା କରିବା
ଜଳଖିଆ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ସମୟରେ ଆପଣ ରୋଷେଇ ଘରେ ଏକାଠି ସମୟ ବିତାଇ ପାରିବେ । ଏଠାରେ ପରସ୍ପର ସହିତ କିଛି ସମୟ ବିତାଇବା ଦମ୍ପତିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରେମ କମିବାକୁ ଦିଏ ନାହିଁ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା ଶୁଣି ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି । ଯଦି ତୁମର ସାଥୀ ତୁମକୁ ପ୍ରଶଂସା କରେ, ତୁମର ପ୍ରେମ ବଢିଯାଏ । ଆପଣ ସମୟ ସମୟରେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନେ ଅନୁଭବ କରିବେ ଯେ ଆପଣ ଯେତେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଆପଣ ସେମାନଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବେ । ଆପଣ ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟ, ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ, ଯେକୌଣସି ଜିନିଷକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିପାରିବେ । ପ୍ରଶଂସା ସେମାନଙ୍କ ଦିନକୁ ଭଲ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ କରେ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ସାଥୀ ଭଲ ମନୋଭାବରେ ଥାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ମନୋବଳ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଭଲ ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ।

ରାତ ଗଇ ତୋ ବାତ ଗଇ
ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ଭଲ ମନୋଭାବରେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଭଲ ଦିନ ପାଇବେ । ତେଣୁ, ଭଲ ନିଦ ପରେ, ଅତୀତକୁ ଭୁଲି ନୂଆ ସକାଳକୁ ମଜା କର । ପରସ୍ପରକୁ ଖୁସି କରିବା ପାଇଁ ଥଟ୍ଟା କିମ୍ବା ହସ କୁହନ୍ତୁ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ମନୋବଳକୁ ଭଲ ରଖେ । ସେ ନିଜର ଭାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଚାପରୁ ବାହାରି ଆସନ୍ତି ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ମଧ୍ୟ ଭଲ ଆଚରଣ କରନ୍ତି ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy