ଆପଣ ଅର୍ଥାଭାବର ସମସ୍ୟାରେ ପଡିଛନ୍ତି, ଏହି ଉପାୟ କର…

0 164

ଅର୍ଥାଭାବ ଏକ ବଡ ସମସ୍ୟା, ଯାହା ପୁରା ଜୀବନରେ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରେ । ଏଥିସହିତ ଗାଡି ଓ ଘର ଋଣ, କ୍ରେଡିଟ କାର୍ଡ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବିଲ ପୈଠ ଦୈନଦିନ ଜୀବନକୁ ଏକ ପ୍ରକାର ନଷ୍ଟ କରିଦିଏ । ଅନେକ ଥର, ବହୁତ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ, ଯଦି ଆପଣ ଅର୍ଥ ସଙ୍କଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ରାଶିର ଗ୍ରହମାନେ ମଧ୍ୟ ଏଥିପାଇଁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଦାୟୀ ଅଟନ୍ତି । ଯଦି ବଜରଙ୍ଗବାଲି ଏବଂ ଶନି ଦେବ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ରାଶିଫଳର ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗ୍ରହମାନେ ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରନ୍ତି ।

ଏହି ପ୍ରତିକାର କରନ୍ତୁ
ଋଣ ସମେତ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଓ ଶନିବାର ଏକ ବିଶେଷ ଦିନ । ଏହି ଦିନ କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରି ଏହି ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ ଶୀଘ୍ର ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସକାଳେ ଗାଧୋଇ ଗାଈକୁ ରୁଟି ଖାଇବାକୁ ଦିଅ ।
ଆପଣ ଯେତେ ସମ୍ଭବ ଦାନ କରନ୍ତୁ । ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ଦେବତା ଏବଂ ଦେବୀମାନେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି । ସେହି ସମୟରେ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ଫଳାଫଳ ଦେଇଥାଏ । ଶୀଘ୍ର ଟଙ୍କା ବଢିିବାକୁ ଲାଗିବ ।

-ହନୁମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ସୋରିଷ ତେଲ ସହିତ ଏକ ମାଟି ଦୀପ ଜାଳି ହନୁମାନ ଚଲିସା ପଢନ୍ତୁ ।
-ଋଣରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ, ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳେ ଓମ୍ ହନୁମନ୍ତେ ନମଃ ମନ୍ତ୍ର ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ ।
-ଯଦି ସମ୍ଭବ, ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ ବ୍ରତ ରଖନ୍ତୁ । ଏହା ସହିତ, ଅଙ୍ଗାରକ ସ୍ତ୍ରୋତ ପାଠ କରି ଅନେକ ପିଢିର ପୁରୁଣା ଋଣ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବ ।

ଯଦି ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ପରେ ମଧ୍ୟ ଆୟ ବଢୁନାହିଁ ଏବଂ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଯାଉଛି, ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଏକ ନଡ଼ିଆକୁ ଆପଣଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ସାତଥର ଘୂର୍ଣ୍ଣନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହି ନଡ଼ିଆକୁ ଯେକୌଣସି ହନୁମାନ ମନ୍ଦିରରେ ରଖି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି କାରଣରୁ, କିଛି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ, ୧୧ଟି ବେଲ ପତ୍ର ସଫା କର ଏବଂ ତାଉପରେ ଚନ୍ଦନରେ ଶ୍ରୀ ରାମ ଲେଖ । ତା’ପରେ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଏହି ପତ୍ରଗୁଡିକ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଜୀବନରେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ଆଣିଥାଏ ।

(ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ସାଧାରଣ ଅନୁମାନ ଏବଂ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ ।)

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy