କର୍କଟ ଓ ହୃଦଘାତ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରିିବ ଆଳୁ ଚୋପା, ଜାଣନ୍ତୁ

0 201

ଆଳୁ ଚୋପା ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ତା’ର ରୋଗ ସହିତ ଲଢିବାର କ୍ଷମତା ଅଛି । ଆଳୁ ଚୋପା ଚର୍ମ ଏବଂ କେଶ ସହିତ ସାମଗ୍ରିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । କର୍କଟ ପ୍ରତିରୋଧ ଗୁଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ମିଳିଥାଏ ।

କେବଳ ଆଳୁ ନୁହେଁ, ତା’ ଚୋପା ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଉପଯୋଗୀ । ଚର୍ମ ଏବଂ କେଶକୁ ସୁସ୍ଥ ବଜାୟ ରଖିବାର ଗୁଣ ଆଳୁ ଚୋପାରୁ ମିଳିଥାଏ । ଏଥିରୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇଥାଏ । ଆଳୁ ଚୋପା ରୋଗ ସହିତ ଲଢିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଥାଏ । ଆଳୁ ଚୋପା ଚର୍ବି, କୋଲେଷ୍ଟ୍ରଲ ଏବଂ ସୋଡିୟମର ପରିମାଣକୁ ଯଥେଷ୍ଟ କମ କରିଥାଏ । ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଆଳୁ ଚୋପାକୁ ଫୋପାଡି ଦେଉଛନ୍ତି, ତେବେ ପ୍ରଥମେ ତାର ଲାଭ ଜାଣନ୍ତୁ ।

ଆଳୁ ଚୋପା ଚର୍ମ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ । ଚର୍ମରୁ କଳା ଦୂର କରିବା ଏବଂ ଏହାକୁ ଚମକାଇବାରେ ଆଂଟିବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍ ଗୁଣ ଏବଂ ଫେନୋଲିକ୍ ଆଂଟିଅକ୍ସିଡାଂଟ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ । ଏହି ଚୋପା ବ୍ୟବହାର କଲେ ଚର୍ମରେ ଥିବା ଦାଗ ହାଲୁକା ହେବାକୁ ଲାଗେ ।

ଆଳୁ ଚୋପା ଭିଟାମିନ୍ ସି ରେ ଭରପୂର ଅଟେ । ଏଗୁଡ଼ିକରେ ଆଂଟିଅକ୍ସିଡାଂଟ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ମିଳିଥାଏ । ସେଥିରେ କ୍ୟାଲସିୟମ ଏବଂ ଭିଟାମିନ୍ ବି କେଂପ୍ଲକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଥାଏ, ଯାହା ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢାଇଥାଏ ଏବଂ ରୋଗକୁ ଦୂରେଇ ରଖେ ।

ଆଳୁ ଚୋପାରେ ଲୁହା, ପୋଟାସିୟମ୍‌, ମ୍ୟାଗ୍ନେସିୟମ୍‌, ଫସଫରସ୍‌, କ୍ୟାଲସିୟମ୍‌, ତମ୍ବା ଏବଂ ଜିଙ୍କ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ମିଳିଥାଏ । ଏସବୁ ହାଡ଼ର ଘନତାକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ । ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ହାଡ଼ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୁଏ । ଯଦି ମହିଳାମାନେ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଖାଆନ୍ତି ତେବେ ଅଷ୍ଟିଓପୋରୋସିସ୍ ହେବାର ଆଶଙ୍କା କମିଯାଏ ।

ଆଳୁ ଚୋପା ରେ ଫାଇଟୋକେମିକାଲ୍ସ ମିଳିଥାଏ, ଯାହା ଆଂଟିଅକ୍ସିଡାଂଟ ଭାବରେ କାମ କରିଥାଏ । ଏଗୁଡ଼ିକରେ କ୍ଲୋରୋଜେନିକ୍ ଏସିଡ୍ ମିଳିଥାଏ ଯାହା କର୍କଟ ରୋଗର ଆଶଙ୍କା କମାଇପାରେ । ତେଣୁ, ଆଳୁ ଚୋପା ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

ଆଳୁ ସେଲରେ ଅଧିକ ପରିମାଣର ପୋଟାସିୟମ ଥାଏ, ଯାହା ହୃଦୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ଅଟେ । ଏହି ଚୋପାଗୁଡ଼ିକର ଦୈନିକ ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ହୃଦଘାତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଯଥେଷ୍ଟ କମିଯାଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ହୃଦ୍‌ରୋଗକୁ ଏଡେ଼ଇ ଦିଆଯାଇପାରେ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy