ଲିଭ୍‌-ଇନ୍ ରିଲେସନସିପ୍ ରେ ଅଛନ୍ତି କି? ଏହି ଜିନିଷ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

0 175

ଆଜିକାଲି, ଲିଭ୍‌-ଇନ୍ ରିଲେସନସିପ୍‌ରେ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସାଧାରଣ ହୋଇଗଲାଣି । ଯଦି ଦମ୍ପତିମାନେ କାମ ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ ଲିଭ୍‌-ଇନ୍ ରିଲେସନସିପ୍‌ରେ ରହିବାକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ବିବେଚନା କରନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଖର୍ଚ୍ଚ ବହୁତ ଅଧିକ ହୋଇଯାଏ, ତେଣୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଏକାଠି ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆସନ୍ତୁ ଆଜି ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ ଆପଣ ଏହାକୁ କିପରି ପରିଚାଳନା କରିପାରିବେ ।

ଖର୍ଚ୍ଚର ହିସାବ
ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଖିବା ପରେ ନିଜର ଥିଓରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କର ନାହିଁ । ଭାବନା ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ କେବେ ‘ଏହା ଆମର ଟଙ୍କା’ ବୋଲି କୁହନହିଁ, ତୁମର ଖର୍ଚ୍ଚ ଏବଂ ଆୟ ଉପରେ ନଜର ରଖ । ଏହା ସହିତ ପରସ୍ପର ସହିତ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରନ୍ତୁ । ଯାହାଫଳରେ ଭବିଷ୍ୟତରେ କୌଣସି ଝଗଡା ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ତୁମେ ତୁମର ଟଙ୍କା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖିବ ।

ବିଲ୍ ଅଂଶୀଦାର କରନ୍ତୁ
ସମାନତାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପ୍ରତ୍ୟେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅ ସମାନ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ତୁମର ସାଥୀକୁ ଟଙ୍କା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ବିଷୟ ଛାଡିଦେବାରେ ଭୁଲ କର ନାହିଁ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟକୁ କିମ୍ବା ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବିଲ୍ ବାଣ୍ଟନ୍ତି । ସମାନ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ବିଲ୍ ଦେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ବଜେଟ୍ ଉପହାର
ଉପହାରଗୁଡ଼ିକର କୌଣସି ମୂଲ୍ୟ ନାହିଁ ବୋଲି କୁହାଯାଏ । ଏହା ମଧ୍ୟ ସତ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଖର୍ଚ୍ଚ କଥା ଆସେ, ଉପହାରର ମୂଲ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦର କାରଣ ହୋଇଯାଏ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସର୍ବଦା ଉପଯୋଗୀ ବଜେଟ୍ ଉପହାର କିଣନ୍ତୁ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଉପହାରଟି ଉପଯୋଗୀ ଏବଂ ତୁମ ଦୁହିଁଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ବିବାଦ ନାହିଁ ।

ଏକ ବଜେଟ୍ ସହିତ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତୁ
ଯେତେବେଳେ ବି ଆପଣ ଯାତ୍ରା କରିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି, ଏକ ବଜେଟ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ଯାହାଫଳରେ ତୁମେ ଜାଣିଛ ତୁମର ସାଥୀ ଏବଂ ତୁମକୁ କେତେ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ, ନଚେତ୍ ଯାତ୍ରା କିମ୍ବା ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ସମୟରେ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ତୁମର ଝଗଡା ହୋଇପାରେ ।

ତୁମେ ଟଙ୍କା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ଋଣ ଫେରସ୍ତ କର
ଯଦି ତୁମେ କେବେ ନିଜ ସାଥୀକୁ ଟଙ୍କା ମାଗିବାକୁ ପଡିବ, ମନେରଖ ଯେ ତୁମେ ସାହାଯ୍ୟ ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନେଉଛ ଏବଂ ଟଙ୍କା ପାଇବା ମାତ୍ରେ ତୁମେ ଏହାକୁ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କୁୁ ଫେରାଇ ଦେବ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଆଖିରେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ମାନ ବଢାଇବ ଏବଂ ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ଝଗଡାରୁ ରକ୍ଷା କରିବ ନାହିଁ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy