ସମ୍ପର୍କରେ ଝଗଡା କାହିଁକି ହୁଏ? ଏହାର ସମାଧାନ କ’ଣ ଜାଣନ୍ତୁ

0 299

ରିଲେସନସିପ୍ : ସମ୍ପର୍କ ଯାହା ହେଉନା କାହିଁକି, ଯଦି ସମ୍ପର୍କରେ ଭଲପାଇବା ଥାଏ, ତେବେ ଛୋଟ-ବଡ ବିବାଦ ସବୁବେଳେ ଘଟେ । କିଛି ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ତୁମର ସମ୍ପର୍କକୁ ମଜବୁତ କରେ, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ତୁମେ କିଛି ଭୁଲ୍ କର ଯାହାକି ତୁମର ସାଥୀକୁ ଖରାପ ଲାଗେ ଏବଂ ବିଷୟ ଯୁକ୍ତିରୁ ଯୁଦ୍ଧ କିମ୍ବା ବ୍ରେକଅପ୍ କୁ ଚାଲିଯାଏ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଥାଉ କି ସମ୍ପର୍କଗୁଡିକରେ ସମସ୍ୟାଗୁଡିକର ସବୁଠାରୁ ସାଧାରଣ କାରଣ କ’ଣ ଏବଂ ସେଗୁଡ଼ିକର ସମାଧାନ କ’ଣ?

ବିରକ୍ତିକର ସମ୍ପର୍କ
ଆଜିକାଲି, ପ୍ରେମରେ ରୋମାଞ୍ଚ ଖୋଜୁଥିବାବେଳେ ଲୋକମାନେ ଶୀଘ୍ର ବିରକ୍ତ ହୁଅନ୍ତି । ଏହା ପରେ ସେମାନେ ନିଜ ସାଥୀ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ଏହିପରି, ଅଧିକାଂଶ ସମ୍ପର୍କରେ ଫାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଲାଗେ । ବିରକ୍ତ ହେବା ସମ୍ପର୍କ ପାଇଁ କିଛି ନୂଆ ଏବଂ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଯୋଗ କରେ ନାହିଁ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବେଳେବେଳେ ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଯାଏ । ଏହା ଜରୁରୀ ଯେ ତୁମେ ଯେକୌଣସି ଉପାୟରେ ତୁମର ସମ୍ପର୍କର ଉତ୍ସାହୀ ଆତ୍ମାକୁ ବଜାୟ ରଖିବ । ଏଥିପାଇଁ ଆପଣ ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଉପହାର, ଲଙ୍ଗ୍ ଡ୍ରାଇଭ୍‌, ରୋମାଣ୍ଟିକ୍ ରାତ୍ରୀ ଭୋଜନ କିମ୍ବା ଛୁଟିଦିନ ମଧ୍ୟ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ ।

ଝଗଡାରେ କିଛି ବି କହିବା
ଅନେକ ଥର, ଝଗଡା ସମୟରେ, ସାଥିମାନେ ଏପରି କଥା କୁହନ୍ତି ଯାହା ଅନ୍ୟର ଆତ୍ମ ସମ୍ମାନକୁ ସ୍ପର୍ଶ କରେ । ଝଗଡା ସମୟରେ ଆମେ ଯାହା କହିଥାଉ ପ୍ରାୟତଃ ଭୁଲିଯାଉ, କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଏହି ସମୟରେ ଆମେ ଏପରି କିଛି କହିଥାଉ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ବହୁତ ଖରାପ ଲାଗେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଝଗଡା ସମୟରେ କାହାର ନାମ ନେଇ ନିଜକୁ ତୁଳନା କରିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ତୁମେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅ, ଏକ ଗୀତ ଶୁଣ କିମ୍ବା କିଛି ଖାଅ, ତୁମେ ଭଲ ଅନୁଭବ କରିବ ।

ସାଥିଙ୍କ ମେସେଜ ଚେକ୍ କରିବା
ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସାଥିଙ୍କ ମେସେଜଉପରେ ନଜର ରଖିବା, ହ୍ୱାଟସ୍ ଆପ୍ କିମ୍ବା ଫେସବୁକ୍ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା ଏବଂ ଇମେଲଗୁଡିକ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ହେଉଛି ଆପଣଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ଭୁଲ ଦିଗରେ ଗତି କରୁଛି । ଏହା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତୁ ।

ଭୁଲ ବୁଝାମଣା
ଅନେକ ଥର ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ଅଛି ଯାହା ଭଲ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସମ୍ପର୍କକୁ ନଷ୍ଟ କରିଥାଏ । ତେଣୁ, ଏହି ଜିନିଷଗୁଡିକ ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ଆସିବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ପ୍ରତି କଦାପି କଠୋର ଭାଷା ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ବେଳେବେଳେ ସନ୍ଦେହ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ପ୍ରତି ଯଥାର୍ଥ ହୋଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତୁମେ ତୁମର ସାଥୀ ସହିତ ସିଧାସଳଖ କଥା ହେବା ଉଚିତ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy