ସାଥୀଠାରୁ ଏହି ଆଶା ରଖିବା ଅନୁଚିତ୍‌, ନଚେତ୍ ସମ୍ପର୍କ ଦୁର୍ବଳ ହେବ

0 276

ପ୍ରତ୍ୟେକ ସମ୍ପର୍କରେ, ପ୍ରେମ ଓ ବୁଝାମଣା ସହିତ, ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଆଶା ରଖିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ଆଶା କରିବା ଏବଂ ନିଜ ମନ ଅନୁଯାୟୀ ଜିନିଷ ଭାବିବା ଠିକ୍ କି?

କାହାକୁ ସିଦ୍ଧ ବୋଲି ଭାବିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ । ଏକ ପ୍ରକୃତ ସଂପର୍କରେ ସାଥୀକୁ ସେପରି ଦେଖିବା ଜରୁରୀ । ତାଙ୍କର ଅଭାବ ଅପେକ୍ଷା ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ଶକ୍ତି ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ ।

କିଛି ଲୋକ ସର୍ବଦା ନିଜକୁ ସଠିକ୍ ଭାବନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଅଂଶୀଦାରମାନେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ କରିବାକୁ ଆଶା କରନ୍ତି । ଏହା ଏକ ନକାରାତ୍ମକ ମନୋଭାବ ଦେଖାଏ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକ ମନୋଭାବ ଥିବା କେହି ଏହା ସହିତ ବଞ୍ଚିବାକୁ ଚାହିଁବେ ନାହିଁ ।

ଆଶା କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ଯେ ସେ କିଛି ନ କହି ତୁମର ଚିନ୍ତାଧାରା ବୁଝିବେ । ଏହା ସମ୍ପର୍କରେ ଭୁଲ ବୁଝାମଣା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ, ଯାହା ଭବିଷ୍ୟତରେ ସମାଧାନ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇପାରେ ।

ତୁମର ସାଥୀ ତୁମ ପରି ହେବା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସମାନ ଗୁଣ ବିଶିଷ୍ଟ ବ୍ୟକ୍ତି ହେବା ଆଶା କରିବା ଭୁଲ୍ । ସେ ତୁମ ପରି ହୋଇଯିବେ ବୋଲି ଆଶା ରଖିବା ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗିଯିବ ।

କିଛି ଲୋକ ସର୍ବଦା ନିଜକୁ ଠିକ୍ ଭାବନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ସେମାନେ ନିଜ ସାଥୀଙ୍କଠାରୁ ଆଶା କରନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଯାହା କୁହନ୍ତି କିମ୍ବା କରନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କ ସାଥୀ ଏହାକୁ ସଂଶୋଧନ କରିବେ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy