ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଯୋଗୁଁ ସମ୍ପର୍କ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି କି? ଜାଣନ୍ତୁ

0 221

ଆଜିର ସମୟରେ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍‌, କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଜିନିଷର ବ୍ୟବହାର ଏକ ଆବଶ୍ୟକତା ହୋଇଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସମ୍ପର୍କକୁ ନଷ୍ଟ କରୁଛି ।

ଦିନସାରା ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ସାରା ବିଶ୍ୱରୁ ଖବର ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଜିନିଷ ଦେଖିବା ଏବଂ ପଢିବା ହେତୁ ଲୋକମାନେ ପ୍ରକୃତ ଜିନିଷରୁ ଧ୍ୟାନ ହରାଇବାକୁ ଲାଗିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ, ଆଜି ଲୋକମାନେ ସୂଚନା ପାଇବା କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କ ବିଷୟରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ କମିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ଯଦି ଆପଣ ବହୁତ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବସିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଠାରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି, ତେବେ ହଠାତ୍ ଏକ ପିଙ୍ଗ୍ ଆପଣଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଫୋନ୍ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରେ ।

ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ବଢୁଥିବା ବ୍ୟବହାର ହେତୁ, ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖରେ ଥିବା ଜିନିଷ ଏବଂ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରତି ଆପଣଙ୍କର ଧ୍ୟାନ ଯଥେଷ୍ଟ ହ୍ରାସ ପାଇଛି ।

ଆପଣଙ୍କର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରି, ଆପଣ ସୋସିଆଲ୍ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କ ସହ ସହଜରେ ସଂଯୋଗ କରିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ସର୍ବଦା ବିଶ୍ୱାସର ବିପଦ ରହିଥାଏ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆପଣଙ୍କର ହଜାରେ ସାଙ୍ଗ ଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ସେହି ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ଆପଣଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ବିଶ୍ୱାସ ସେହି ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ କମ୍ ହେବ ଯେଉଁମାନେ ସର୍ବଦା ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଅଛନ୍ତି ।

ଗୋଟିଏ ପଟେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଦୁନିଆର ଯେକୌଣସି କୋଣରେ ବସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ଯୋଡି ହେବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥାଏ, ଅନ୍ୟପଟେ ଏହାର ଅତ୍ୟଧିକ ବ୍ୟବହାର ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ ଆଖପାଖର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ପୃଥକ କରିଥାଏ ।

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy