ମୀନ, କୁମ୍ଭ ଏବଂ ମକର ରାଶିରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ସାଢେସତୀ

0 168

ଶନି ହେଉଛନ୍ତି ନ୍ୟାୟର ଦେବତା। କିନ୍ତୁ ଶନିଙ୍କ ସାଢେସତୀ କିମ୍ବା ଢୋୟା ନାଁ ଶୁଣିଲେ ଲୋକମାନଙ୍କ ମନରେ ଛନକା ପଶିଥାଏ। ଏହି ଦୁଇଟି ହେଉଛି ଶନିଦେବଙ୍କର ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଚଳନ ସମୟ। ଏହା ଶନିଦେବଙ୍କ ନ୍ୟାୟ ଚକ୍ର ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ସାଢେସତୀର ଅବଧି ସମୟ ୭.୫ ବର୍ଷ ଏବଂ ଢୋୟାର ଅବଧି ଅଢେଇ ବର୍ଷ। ୨୦୨୪ ମସିହାରେ, ସାଢେ ସତୀ ତିନୋଟି ରାଶି ଉପରେ ଏବଂ ଦୁଇଟି ରାଶି ଉପରେ ଢୋୟାର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ବିଶ୍ୱାସ ରହିଛି ଯେ ଏହି ସମୟରେ ଜୀନବରେ ଅନେକ କଷ୍ଟ, ସମସ୍ୟା, ଧନହାନୀ, ପ୍ରାଣହାନୀ ଆଦି ସଂକଟ ଆସିଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଏହା ଶତ ପ୍ରତିଶତ ସତ ନୁହେଁ। 

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ସାଢେସତୀ
୨୦୨୪ ମସିହାରେ ମୀନ, କୁମ୍ଭ ଏବଂ ମକର ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ସାଢେସତୀର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଶନିଙ୍କ ସାଢେସତୀର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମୀନ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚାଲିଛି। ସେହିପରି କୁମ୍ଭ ରାଶି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ମକର ରାଶିର ଏହା ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରହିଛି। ସାଢେ ସତୀର ଅବଧି ସାଢେ ସାତ ବର୍ଷର ରହିଥାଏ। ଏହାର ଅବଧି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଢେଇ ବର୍ଷର ତିନିଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବିଭାଜିତ ହୋଇଥାଏ। ମୀନ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଅଗଷ୍ଟ ୮, ୨୦୨୯ରେ ଏଥିରୁ ମୁକୁଳିବେ। ଯେଉଁଠାରେ କୁମ୍ଭ ରାଶିର ଲୋକମାନେ ୩ ଜୁନ୍ ୨୦୨୭ରେ ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତ ହେବେ। ସେହିପରି ମକର ରାଶିର ଲୋକମାନେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯, ୨୦୨୫ରେ ସାଢେସତୀରୁ ମୁକୁଳିବେ।  ଏଠାରେ କହି ରଖୁ କି ୨୦୨୪ ମସିହାରେ ଶନିଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ଦୁଇଟି ରାଶିର ଚିହ୍ନ କର୍କଟ ଏବଂ ବିଛା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। 

କିପରି ରକ୍ଷା ପାଇବେ 
ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାଢେସତୀର ପ୍ରଭାବ ଦୂର ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। କେବଳ ଭଲ କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ କିଛି ବିଶେଷ ପଦକ୍ଷେପ ଦ୍ୱାରା ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଏକ ପରିମାଣରେ ହ୍ରାସ କରାଯାଇପାରେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ପ୍ରତିକାର…

ସାଢେସତୀରେ ପ୍ରଭାବିତ ବ୍ୟକ୍ତି ଶନିବାର ଦିନ ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଷ୍ଠା ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧା ସହିତ ପିପ୍ପଳ ଏବଂ ଶାମି ଗଛକୁ ପୂଜା କରିବା ଉଚିତ୍।

  • ଶନିବାର ଦିନ ଶନି ମନ୍ତ୍ର ପାଠ କରିବା ସମୟରେ ପିପ୍ପଳ ଏବଂ ଶାମି ଗଛର ଚେରରେ ଜଳଦାନ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍।
  • ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସୋରିଷ ତେଲରେ କଳା ରାଶିର ମଞ୍ଜି ପକାଇ ପିପ୍ପଳ ଏବଂ ଶାମି ଗଛ ନିକଟରେ ଏକ ଦୀପ ଜଳାନ୍ତୁ। ଶନି ଚଲିସା ପାଠ କରିବା ଉଚିତ୍।
  • ଶନିବାର ଦିନ ଉପଯୁକ୍ତ ରୀତିନୀତି ସହିତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଧାତୁରେ ନିର୍ମିତ ଶନି ଯନ୍ତ୍ରକୁ ପୂଜା କରି ସାଦାସୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବ କମିଯାଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।
  • ଶନିଦେବ ହନୁମାନଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରି ଖୁସି ହୁଅନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ଉପବାସ ପାଳନ କରି ହନୁମାନଜୀଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ଦ୍ୱାରା ସାଢେସତୀରୁ କିଛିଟା ମାତ୍ରାରେ ଆଶ୍ୱସ୍ତି ମିଳିପାରେ। 
  • ଏହା ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଏକ କଳା ଗାଈ ଏବଂ ଏକ କଳା କୁକୁରକୁ ରୁଟି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ସାଢେସତୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବ କମିଯାଏ।
  • ସୋମବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବା ମଧ୍ୟ ସାଦାସୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବକୁ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ।

Disclaimer: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଓ ସାଧାରଣ ଅନୁମାନ ଉପରେ ଆଧାରିତ । କେବଳ ସୂଚନା ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଛି ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy