୧୦ ବର୍ଷ ପରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ଜିତିଲା

0 828

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୪ ର ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ରବିବାର ଦିନ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହା ସହିତ, KKR ୧୦ ବର୍ଷ ପରେ ପୁଣି ଟ୍ରଫି କବଜା କରିଛି। ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ କୋଲକାତା ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ କେକେଆର୍ ୨୦୧୨ ଓ ୨୦୧୪ ରେ ଏହି ଟ୍ରଫି ଜିତିଥିଲା। ଚେନ୍ନାଇର ଏମ ଚିଦାମ୍ବରମ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଫାଇନାଲରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୧୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ କୋଲକାତା ସହଜରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା। ଏହି ଖେଳାଳି କେକେଆରର ବିଜୟର ହିରୋ ଥିଲେ।

ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ
କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ୭.୬ ର ଇକୋନମିରେ ସେ ମାତ୍ର ୨.୩ ଓଭରରେ ୧୯ ରନ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ରସେଲ ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ, ଅବଦୁଲ ସମାଦ ଓ ଅଧିନାୟକ ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସଙ୍କୁ ନିଜର ଶିକାର କରିଥିଲେ।

ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ 
ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ପୂର୍ବରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମେଗା ନିଲାମରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଷ୍ଟାର୍କକୁ ୨୪.୭୫ କୋଟିରେ କିଣିଥିଲା। ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ସେ ନିଜ ମୂଲ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଫାଇନାଲରେ ଷ୍ଟାର୍କ ଭଲ ଇକୋନମିରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ। ସେ ୩ ଓଭରରେ ୪.୭ ଇକୋନମି ସହ ୧୪ ରନ୍ ଦେଇ ୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଷ୍ଟାର୍କ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ଓ ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ ସେ ପ୍ୟାଭିଲିୟନର ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଥିଲେ।

ହର୍ଷିତ ରାଣା
ଫାଇନାଲରେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ହର୍ଷିତ ରାଣାଙ୍କ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ସେ ମାତ୍ର ୬ ଇକୋନମିରେ ୪ ଓଭରର କୋଟାରେ ୨୪ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ଓ ୨ଟି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲେ। ରାଣା ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍ ବୋଲ୍ଡ କରିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ନୀତୀଶ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କୁ ରହମାନୁଲ୍ଲା ଗୁରୁବାଜ ହାତରେ କ୍ୟାଚ କରାଇଥିଲେ।

ରେହମାନୁଲ୍ଲା ଗୁରୁବାଜ
କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଓପନର୍ ରହମାନୁଲ୍ଲା ଗୁରୁବାଜ ଫାଇନାଲରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ୧୨୧.୮୮ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାରରେ ୩୨ ବଲରେ ୩୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହି ଇନିଂସରେ ସେ ୫ଟି ଚୌକା ଓ ୨ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ ଗୁରୁବାଜଙ୍କୁ LBW କରିଥିଲେ। ସେ ଫିଲ୍ ସଲ୍ଟକୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟାଟିଂ ମିସ କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ।

ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର 
ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜୟୀ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ୨୦୦ ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେଟ୍ ସହ ସେ ୨୬ ବଲରେ ୫୨ ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ୪ଟି ଚୌକା ଓ ୩ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ। ସୁନୀଲ ନାରାୟଣଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ଶୀଘ୍ର ଖସିଯିବା ପରେ ସେ ଗୁରୁବାଜଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଓ ଦଳକୁ ବିଜୟ ଦେବାରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହୋଇଥିଲେ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy