ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ଜଡିତ ‘ବ୍ୟାଡ ଲକ୍‌’! ଜାଣନ୍ତୁ

0 206

ଆଇପିଏଲ୍ ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ : ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ । ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଏମ ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁକାବିଲା କରିବେ । ତଥାପି, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ଜଡିତ କୌତୁହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ବିଷୟରେ କହିବୁ । ୨୦୦୮ ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୧୬ ଟି ସିଜନ୍ ଖେଳାଯାଇଛି, କିନ୍ତୁ ୧୬ ସିଜିନରେ ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିବା ଦଳ ମାତ୍ର ୫ଥର ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଛି । ଏଥିସହ ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ଦଳ ତିନିଥର ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ!

ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲର ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ହାରିଥିବା ଦୁଇ ଦଳ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଦଳମାନେ ସତର୍କ ରହିବେ । ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ସିଜନର ଓପନିଂ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ୫ଥର ଆଇପିଏଲ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛି । ଏଥି ସହିତ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏହାର ପ୍ରଥମ ଟ୍ରଫିକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୧୦ ବ୍ୟତୀତ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ୨୦୧୧, ୨୦୧୮, ୨୦୨୧ ଏବଂ ୨୦୨୩ ରେ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି ।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରଥମ ଟ୍ରଫି ପାଇଁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛି

ଏଥି ସହିତ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପଡ଼ିଆରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଦଳ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି । ତେବେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ତିନିଥର ଆଇପିଏଲ ଫାଇନାଲ ଖେଳିଛି, କିନ୍ତୁ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହିଁ । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୦୯ ରେ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଟାଇଟଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ହରାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୧୧ ଫାଇନାଲରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୧୬ ଫାଇନାଲରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy