ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ତୁମକୁ ଭଲ ପାଉଛି କି ନାହିଁ, ଏହି ପରି ଜାଣନ୍ତୁ

0 109

କୁହାଯାଏ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ବଝିବା ଅସମ୍ଭବ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଆଦୌ ସତ୍ୟ ନୁହେଁ । ଝିଅମାନେ ଭଲ ପାଉଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲା ପୁସ୍ତକ ପରି ହୁଅନ୍ତି । ତଥାପି ଝିଅମାନେ ସର୍ବଦା ସେମାନଙ୍କର ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗିଯିବାର ଭୟ ଥାଏ, ତେଣୁ ଅନେକ ଥର ସେମାନେ ନିଜ ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଭୟ କରନ୍ତି । ପୁଅମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ସହଜ ନୁହେଁ ।

ପୁଅମାନେ ପ୍ରାୟତଃ ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ ଝିଅଟି ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଇବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି ନା ସେ କେବଳ ଜଣେ ବନ୍ଧୁ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣ ମଧ୍ୟ ନିଜ ଭାବନାକୁ ପ୍ରକାଶ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କି ନାହିଁ, ତେବେ ଏଠାରେ ଝିଅମାନଙ୍କର ଶରୀର ଭାଷାର କିଛି ସଙ୍କେତ ଏବଂ ଏପରି ଅଭ୍ୟାସ ଯାହାକୁ ଆପଣ ସହଜରେ ବୁଝିପାରିବେ ।

ମେସେଜ୍ ଓ କଲ କରନ୍ତି
ଯଦି ଝିଅଟି ତୁମ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ମୁକ୍ତ, ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ ପରେ ମଧ୍ୟ ତୁମ ପାଇଁ ସମୟ ଖୋଜିଥାଏ, ସର୍ବଦା ତୁମର ସନ୍ଦେଶର ଉତ୍ତର ଦେଇଥାଏ, ଫୋନ୍ କଲ କରେ ଏବଂ କୌଣସି କାମ ପାଇଁ ତୁମକୁ ମନା କରେ ନାହିଁ, ତେବେ ବୋଧହୁଏ ତୁମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରାଥମିକତା ହୋଇପାର । ବନ୍ଧୁତ୍ୱରେ ମଧ୍ୟ ଏହା ପ୍ରାୟତଃ ଏହା ଘଟେ, କିନ୍ତୁ ବନ୍ଧୁତ୍ୱରେ ବହୁତ କମ୍ ଝିଅ ପୁଅମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ପ୍ରାଥମିକତା ଦିଅନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପ୍ରେମରେ, ସେମାନେ ବିନା ଇଚ୍ଛାରେ ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୁଅନ୍ତି ।

ଯଦି ସେ ଜାଣିଶୁଣି ତୁମର ନିକଟତର ହେବା ପାଇଁ ବାହାନା କରେ, ତୁମ ପାଖକୁ ଆସେ, ଚାଲିବା ସମୟରେ କିମ୍ବା କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ବସିଥିବା ସମୟରେ ତୁମର ହାତ ଧରିଥାଏ କିମ୍ବା ତୁମର ହାତ ଧରିବାକୁ ଚାହେଁ, ତେବେ ବୋଧହୁଏ ସେ ତୁମ ପ୍ରେମରେ ଅଛି ।

ଅନ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଈର୍ଷା
ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯେତେବେଳେ ଅନ୍ୟ ଝିଅମାନେ ଭଲ ପାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦେଖନ୍ତି, ସେମାନେ ଅନ୍ୟ ଝିଅମାନଙ୍କ ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ଈର୍ଷା ଏବଂ କ୍ରୋଧ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି । ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି କ୍ରୋଧକୁ ପ୍ରାୟତଃ ପ୍ରକାଶ କରନ୍ତି ।

ଆଖିରେ ଆଖିରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା
ଯେତେବେଳେ ଆମେ କାହାକୁ ଭଲପାଉ, ତାଙ୍କ ଆଖିରେ ଦେଖିବାର ଅଧିକାର ଆମର ଅଛି । ବିଶେଷକରି ଯେତେବେଳେ ତୁମେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛ, ତୁମେ ଆଖିରେ ଚାହିଁ କଥା ହୁଅ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy