ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ : ସମସ୍ତ ୧୦ ଟି ଦଳର ଆହତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତାଲିକା ଦେଖନ୍ତୁ

0 246

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଆହତ ଖେଳାଳି ତାଲିକା: ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ସିଜିନ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଦଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି ଏବଂ ଗୋଟିଏ କଥା ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଚିତ ଯେ ଅନେକ ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳି ବର୍ତ୍ତମାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । କିଛି ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟର ବୋଲର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି, ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କିଛି ଖେଳାଳି ସିଜିନର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳି ନ ପାରନ୍ତି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ସେହି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ସମ୍ଭାବନା କମ ରହିଛି । ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଆହତ ହୋଇଥିବା ସେହି ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ।

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଆହତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ତାଲିକା:

୧. ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌: ଡିଭନ୍ କନୱେ, ମାଥିଶ ପାଥିରାନା

୨. ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ: ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ୍‌, ଲୁଙ୍ଗି ନିଗିଡି

୩. କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ: ଜାସନ୍ ରୟ, ଗୁସ୍ ଆଟକିନ୍ସନ୍‌

୪. ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ: ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ

୫. ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ: ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୃଷ୍ଣା

୬. ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ: ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ରବିନ୍ ମିନଜ୍

୭. ଲକ୍ଷ୍ନø ସୁପର ଜଏଣ୍ଟସ୍‌: ମାର୍କ କାଡ୍‌

ବହୁ ଆହତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ କୋଟି ମୂଲ୍ୟର ବିଡ୍ କରାଯାଇଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ, ଆହତ ହୋଇଥିବା ଅନେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ନିଲାମରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିଡ୍ ରହିଥିଲା । ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକଙ୍କୁ ଏଥର ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ୪ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ଆଘାତ ହେତୁ ଦଳ ଏକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କୁ ହରାଇବ । ଯେତେବେଳେ କି ଜେସନ୍ ରୟଙ୍କୁ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ତାଙ୍କ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟ ଅର୍ଥାତ୍ ୧.୫ କୋଟି ଟଙ୍କା କିଣିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଫିଲ୍ ସଲ୍ଟ କେକେଆର୍ ଦଳରେ ରୟଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେବେ । କେକେଆର୍ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଗୁସ୍ ଆଟକିନ୍ସନ୍‌ଙ୍କ ଉପରେ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ବିଡ୍ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲା । ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରବିନ୍ ମିନଜଙ୍କ ପାଇଁ ୩.୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଟେଣ୍ଡର କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଏକ ବାଇକ୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଲକ୍ଷ୍ନø ସୁପର ଜଏଣ୍ଟସ୍ ମାର୍କ କାଠକୁ ୭.୫ କୋଟିରେ କିଣିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ସେ ଏଥର ଖେଳିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବେ ନାହିଁ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy