ଗ୍ରୀଷ୍ମ ସମୟରେ ଶୀଘ୍ର ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି କି? ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ ଏହି ପାଣି

0 129

ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଲୋକମାନେ କ’ଣ କ’ଣ କରୁନାହାଁନ୍ତି? ଶରୀରରେ ମେଦବହୁଳତା ଜମା ହେବା ପରେ ଏହାକୁ ହ୍ରାସ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର । ଡାଏଟିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାୟାମ କରିବା ପରେ ଓଜନ କମିଯାଏ । ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଋତୁରେ ମେଦବହୁଳତା ହ୍ରାସ କରିବାକୁ, ଆପଣଙ୍କ ଖାଦ୍ୟରେ ପାନ ମଧୁରି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତୁ । ପାନ ମଧୁରି ମେଦବହୁଳତାକୁ ଶୀଘ୍ର ହ୍ରାସ କରିଥାଏ । ଏହା ମଧ୍ୟ ପେଟକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖେ । ପାନ ମଧୁରିି ମଧ୍ୟ ଯକୃତକୁ ଡିଟକ୍ସାଇଫ୍ କରିବା ପାଇଁ କାମ କରେ ।

ଖାଲି ପେଟରେ ପାନ ମଧୁରିି ପିଇବାର ଲାଭ
ଯଦି ଆପଣ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ପାନ ମଧୁରି ପାଣି ପିଅନ୍ତି, ଏହା କେବଳ ଆପଣଙ୍କ ପାଚନ ଶକ୍ତିକୁ ମଜବୁତ କରେ ନାହିଁ ବରଂ ଏହା ଡାଏଜେସନକୁ ମଧ୍ୟ ମଜବୁତ କରିଥାଏ । ପାନ ମଧୁରି ଯକୃତକୁ ଡିଟକ୍ସାଇଫ୍ ଏବଂ ସଫା କରିବା ପାଇଁ କାମ କରେ ।

ଯଦି କାହାର କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଥାଏ କିମ୍ବା ପ୍ରଚୁର ଗ୍ୟାସ୍ ଥାଏ, ତେବେ ସେ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ପାନ ମଧୁରି ପାଣି ପିଇବା ଆବଶ୍ୟକ ।

ପାନ ମଧୁରି ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତଚାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଥାଏ
ପାନ ମଧୁରିରେ ଅନେକ ଫାଇବର ଥାଏ ଯାହା ପେଟକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଶରୀର ଏବଂ ମନକୁ ଶାନ୍ତ ରଖିବା ପାଇଁ ପାନ ମଧୁରି ପାଣି କାମ କରେ । ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଚାପକୁ ମଧ୍ୟ ହ୍ରାସ କରିଥାଏ ।

ଜଣେ ମା’ ଯିଏ ନିଜ ପିଲାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେଉଛି ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପାନ ମଧୁରି ପାଣି ପିଇବ । ଏହା ଅଧିକ କ୍ଷୀର ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାଏ ।

ପାନ ମଧୁରି ପାଣି କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ
ପାନ ମଧୁରି ପାଣି ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଗ୍ଲାସ୍ ପାଣି ନେଇ ସେଥିରେ ଏକ ଚାମଚ ପାନ ମଧୁରି ମଞ୍ଜି ମିଶାନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଏହି ମଞ୍ଜିକୁ ରାତିସାରା ଭିଜାଇ ରଖନ୍ତୁ । ସକାଳେ ଏହାକୁ ଉଷୁମ ପିଅନ୍ତୁ କିମ୍ବା ସକାଳେ ଫିଲ୍ଟର କରନ୍ତୁ । ଆପଣ ଏହି ଜଳକୁ ଆରାମରେ ପିଇପାରିବେ ।

ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା କିଛି ସୂଚନା ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ ଆଧାରିତ । କୌଣସି ପରାମର୍ଶ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପୂର୍ବରୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ସହିତ ପରାମର୍ଶ କରିବାକୁ ପଡିବ ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy