ରୋହିତ ଶର୍ମା, ବୁମ୍ରା ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଛାଡିବେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ!

0 2,956

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଆଲୋଚନାର ବିଷୟ ପାଲଟିଥିଲା। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯିବା, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ହେବା ଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ରୋହିତଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଦଳରେ ସମ୍ମାନ ନଦେବା ଖବର MI ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଭବିଷ୍ୟତ ବିଷୟରେ ବହୁତ କିଛି କହିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। କିଛି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆଦୌ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି, ତେଣୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଶେଷରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଛାଡି ଚାଲିଯିବାର କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଏହି ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି, ଯିଏ ସିଜିନ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଏମଆଇ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଛାଡି ପାରିନ୍ତି।

ରୋହିତ, ବୁମ୍ରା ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଛାଡିପାରନ୍ତି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ​ 
ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ କେବଳ ରୋହିତ ଶର୍ମା ନୁହଁନ୍ତି ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଓ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଛାଡି ପାରନ୍ତି। MI ସହିତ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କର ୧୪ ବର୍ଷର ଅଭିଜ୍ଞତା, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କର ୯ ବର୍ଷର ଅଭିଜ୍ଞତା ଓ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କର ଏହି ଦଳ ସହିତ ୧୨ ବର୍ଷର ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି। କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ହେଉଛି ଯେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଓ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ସହ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ଛାଡିବା ପାଇଁ ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ରୋହିତଙ୍କୁ ପୁନର୍ବାର ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଖବର ମଧ୍ୟ ଆସିଛି, କିନ୍ତୁ ଡ୍ରେସିଂ ରୁମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନଶୀଳ ପରିବେଶକୁ ଦେଖି ରୋହିତ ତାଙ୍କ ମନ ସ୍ଥିର କରିସାରିଛନ୍ତି।

MI ପାଇଁ ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ରୋହିତ ଶର୍ମା 
ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ଆଇପିଏଲ କ୍ୟାରିୟରରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ୨୦୧ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ସାରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ ନିଜ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ୫,୧୧୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ସେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଶତକ ଓ ୩୪ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ମଧ୍ୟ ମାରିଛନ୍ତି। ଯଦି ଆମେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ କୁ ଦେଖିବା, ରୋହିତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ମାତ୍ର ୬୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ୪୩ ରନ୍ ରହିଛି।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy