ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ମୁମ୍ବାଇର ନାକ କଟିଲା!

0 2,850

ଆଇପିଏଲ : ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ହଟାଇ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲେ । ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ମୁମ୍ବାଇ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ହରାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପୁଣି ଥରେ ଅପମାନିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଅଧିନାୟକ ହାର୍‌ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ୨୭୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ପୁଣି ଥରେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମୁମ୍ବାଇ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଛି ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ନାକ କଟିଲା
ମୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏବଂ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଯଦିଓ ମୟାନକ ୧୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ଏବଂ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଏଭଳି ଅଗ୍ନିବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା ଯେ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଦଳ ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । ହେଡ୍ ୨୪ ବଲରେ ୬୨ ରନ ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିରେ ୯ ଚୌକା ଏବଂ ୩ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଛକା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଠି ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ୨୩ ବଲରେ ୬୩ ରନ ଇନିଂସ ଖେଳି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ବୋଲରମାନଙ୍କୁ କଠିନ ସମୟ ଦେଇଥିଲେ । ଅଭିଷେକଙ୍କ ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସରେ ୩ ଚୌକା ଏବଂ ୭ଟି ଆକାଶ ଛୁଆ ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା । ମୁମ୍ବାଇ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏକମାତ୍ର ବୋଲର ଯିଏ ୧୦ ରୁ କମ୍ ହାରରେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ଅଭିଷେକ ଏବଂ ଟ୍ରାଭିସ୍‌ଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍ ୩୪ ବଲରେ ୮୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୪ ଚୌକା ଓ ୭ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଏସଆରଏଚର ବ୍ୟାଟିଂ ମୁମ୍ବାଇ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ମହଙ୍ଗା ପଡିଥିଲା
କ୍ଲେନା ମାଫାକା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଅତି ନିଷ୍ଠୁର ଭାବରେ ସ୍ୱାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ସେ ୪ ଓଭରରେ ୬୬ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଜେରାଲ୍ଡ କୋଟେଜୀ ୪ ଓଭରରେ ୫୭ରନ ଏବଂ ଶ୍ୟାମ ମୁଲାନି ୨ ଓଭରରେ ୩୩ ରନ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ । ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବିଷୟରେ ସେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ୪ ଓଭରରେ ୪୬ ରନ୍ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ । ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ହୋଇଛି, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ବହୁତ ଟ୍ରୋଲ କରାଯାଉଛି ।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy