ଯଶସ୍ୱୀ ଜୈସୱାଲଙ୍କ ଧୁଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ, କ୍ୟାରିୟରର ତୃତୀୟ ଶତକ ହାସଲ

0 907

ରାଜକୋଟର ନିରଂଜନ ଶାହା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ବାମହାତୀ ଓପନର୍ ଯଶସ୍ୱୀ ଜୈସୱାଲ ଇଂଲଣ୍ଡର ବେସବଲ ବୋଲିଂର ବ୍ୟାଣ୍ଡ ବଜାଇଛନ୍ତି। ସେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଧୁଆଁଧାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଏହି ଇନିଂସ ଖେଳି ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି, କାରଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳର ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କମ୍ ଅଛନ୍ତି। ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏକ ବୃହତ ସ୍କୋରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ଭାରତ ଏକ ଓପନର୍ ଠାରୁ ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଆଶା କରିଥିଲା। ଏହି ସିରିଜରେ ସେ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଏହା ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶତକ।

ଯଶସ୍ୱୀ ଜୌସୱାଲଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରର ଏହା ହେଉଛି ତୃତୀୟ ଶତକ। କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଏହାପୂର୍ବରୁ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ବିଶାଖାପାଟନମରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, ଯାହା ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଦ୍ୱିଶତକ ଥିଲା। ଯଶସ୍ୱୀ ତାଙ୍କର ସପ୍ତମ ମ୍ୟାଚରେ ତୃତୀୟ ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ଜୟସ୍ୱାଲ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ଜୈସୱାଲ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କ ପରି ଜଣେ ବୋଲରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବହୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କ ପାଖରେ ଯେତିକି ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି ଯଶସ୍ୱୀ ଜୌସୱାଲ ତାଙ୍କ ଆଗରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କିଛି ନୁହଁନ୍ତି।

ଜୈସୱାଲ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ୧୨୨ଟି ବଲରେ ୯ଟି ଚୌକା ଓ ୫ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ନିଜର ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୮୧.୯୭ ଥିଲା, ଯାହା ସେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ବେଗକୁ ଦର୍ଶାଏ। ଜୌସୱାଲ ODI ଏବଂ T20 ରେ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଶୌଳୀ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ରହିଛି। ନିଜ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଶୌଳୀରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ବେସବଲ୍ ନାମ ପାଇଛଇ। ତେବେ ବୋଲିଂରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ସେତେ ବିପଜ୍ଜନକ ଲାଗୁନାହିଁ। ଏହି ସିରିଜରେ ଇଂଲଣ୍ଡର କୌଣସି ଅଭିଜ୍ଞ ସ୍ପିନର ନାହାଁନ୍ତି।

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy